reklam
Ana SayfaPCHP Spectre 15 x360 CES 2018 Fuarında Duyuruldu

HP Spectre 15 x360 CES 2018 Fuarında Duyuruldu

HP Spectre 15 x360 şuanda firmanın geliştirmiş olduğu en güçlü Cabrio modeli olarak sunuldu. CES 2018 fuarının yine dikkat çeken ürünlerinden birisi olan Spectre 15 x360 aynı zamanda şık tasarımı ve görsel detayları ile önlerdeki yerini çoktan ayırtmış. Peki HP Spectre 15 x360 modeli bizlere neler sunuyor ?

Intel’in 8.Nesil İşlemcisini Barındırıyor

İçerisinde Intel’in 8.nesil dört çekirdekli Kaby Lake mimarisine sahip işlemcisi ile birlikte gelen bu canavar, aslında bizlere ilk 8.nesil dizüstü modellerinin sinyalini de veriyor. Şuanda HP Spectre 15 x360 ya Radeon RX Vega M ya da NVIDIA GeForce MX 150 grafik mimarisi ortaklığı ile gelecek. Bu modelin 1080p versiyonu olmayacağı gibi, tüm yapılanma sadece 4K ekran üzerine kurulmuş. Tabii ki bu da fiyatı ister istemez üst segmentlere çekecek.

Laptopun cam tabakası Corning Gorilla Glass 4 teknolojisi ile korunuyor. Sert darbelere karşı pek yapabileceği bir şey yok ama yine çiziklere karşı bir önlem olduğunu belirtelim. HP Spectre 15 x360 modelini satın aldığınız zaman bir de yanında dokunmatik kalemi de hediye ediliyor. Buradan anlayacağınız mesaj doğrultusunda ekranımız dokunmatik girişlere müsait diyebiliriz.

HP'nin İş Odaklı Dizüstü Bilgisayarı: Elite Dragonfly

Gelelim batarya tarafına. Bu boyutta bir laptop için büyük bir batarya beklemek yanlış olur. Ancak bu makinede 84Wh batarya bulunuyor. Ek olarak HP hızlı şarj teknolojisini de bu laptopa entegre ederek 30 dakika içerisinde %50 dolum imkanı sunuyor.

HP Spectre 15 x360 Ne Zaman Satışa Çıkacak ?

Çıkış tarihine hemen bir alttaki satırda değineceğim ancak onun öncesinde cihazda Thunderbolt 3 desteğinin olduğunu da belirtelim. Ancak her bir bağlantı noktasının 2 veya 4 PCIe hattı için destek sağlayıp sağlamadığı şuan kesinleşmiş değil. Şerit ne kadar fazla olursa, o kadar çok bant genişliği elde edersiniz. Bu da uzun vadede daha iyi bir performans anlamına gelir.

HP Spectre 15 x360 modelinin çıkış tarihi 20 Mart 2018 olarak belirlenmiş. Cihazın netleşmeyen diğer detaylarını da gün geçtikçe güncellemeye devam edeceğiz.

Teknik Veriler

  • İşlemci: Intel 8.nesil Kaby Lake-R (15-watt) veya Kaby Lake-G (65-watt)
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce MX 150 veya AMD Radeon RX Vega M
  • Ekran: 15.6 inç 4K UHD
  • RAM: 16 GB
  • SSD: 1 TB
  • Batarya: 84 Wh (toplam kullanım: 13.5 saat – NVIDIA – 12 saat AMD)
Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Advertisement