PC HocasıCep TelefonuHTC Sahalara Geri Dönüyor: Nisan Ayında Amiral Gemisi Akıllı Telefonunu Tanıtacak!

HTC Sahalara Geri Dönüyor: Nisan Ayında Amiral Gemisi Akıllı Telefonunu Tanıtacak!

   

Bir dönemin efsanelerinden Tayvan merkezli teknoloji üreticisi HTC, önümüzdeki aylarda özellikle Nisan ayında düzenleyeceği bir lansman etkinliğinde Android işletim sistemine sahip bir amiral gemisi akıllı telefon tanıtarak sahalara tekrardan dönebilir.

Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC 2022) şirketin düzenlediği bir etkinlikte HTC Vive’ın Asya Pasifik Genel Müdürü Charles Huang’dan demeç alan DigiTimes ekibine göre şirket yeni nesil bir amiral gemisi tanıtacak ve 2018 yılında tanıtılan HTC U12+ modelinden bu yana türünün ilk örneği bir akıllı telefon olacak.

HTC Viveverse ile tanışın: şirketin kendine ait metaverse platformu!

Akıllı telefon hakkında henüz fazla bilgiye sahip değiliz fakat edinilen bilgilere göre amiral gemisi telefon HTC’nin Viveverse adındaki kendine ait açık kaynak kodlu metaverse platformuna derinlemesine entegrasyonu olacak ve VR/AR odaklı bir akıllı telefon olacak.

HTC’ye ne oldu?

HTC, 2018 yılında akıllı telefon departmanının büyük bir bölümünü internet devi Google’a sattı ve bu satıştan sonra belirli pazarlarda orta seviye Android işletim sistemli akıllı telefonlar piyasaya sürdü. Şimdi ise şirket, yeni bir amiral gemisi ile küresel pazarlarda yer edinmeye tekrardan geliyor…

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial