PC HocasıCep TelefonuHuawei GR5 Alınır mı ?

Huawei GR5 Alınır mı ?

 

Huawei’nin üretmiş olduğu yeni akıllı telefonu GR5, Türkiye’de de aktif olarak satılmaya başlandı. Farklı kullanıcı gruplarına hitap edecek şekilde tasarlanan GR5 modeli sade, şık ve akılcı tasarımı ile dikkatleri üzerine çekebiliyor. Genç ve dinamik kullanıcılara özel olarak geliştirmiş olduğu GR5, yüksek bataryası, uygun fiyatı ve geniş ekranı ile ön plana çıkıyor. Biz de Huawei GR5 modelini kullanıcı gözünden “alınır mı ?” araştırmasına giriştik. Detaylar haberimizde..

Huawei GR5 Performansı ve Tasarım

Burada açık konuşmak şart. Piyasada bulunan diğer telefonlar ile mukayese ettiğimiz zaman Huawei GR5 modeli bir adım daha öne çıkıyor. Neden mi ? Çünkü bu fiyat skalasında bu performansı vaat eden başka bir telefon bulunmadığı için. Huawei sonuçta babamızın oğlu değil, gerçekleri konuşarak siz takipçilerimize alacakları telefonlar konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz. Bu konuda samimi olarak söyleyebilirim, 1600 TL değerindeki akıllı telefonlar ile rahatlıkla kapışabilir.

Uzun pil ömrü (3000 mAh) ile gün boyunca rahatlıkla çalışmalarınızı, oyunlarınızı veya internette gezintilerinizi yapabiliyorsunuz. Aktif kullanımda rahatlıkla 1 günü devirebilirsiniz. Ancak her telefonda olduğu gibi, oyun oynarken birazcık ısındığını söyleyebilirim. Snapdragon 616 işlemcisi ve parmak izi okuyucu sensörleri de telefonun albenisini arttıran bir diğer teknik detay.

Huawei, akıllı telefon kullanıcılarının temel pratik kullanım ihtiyaçlarına göre geliştirdiği akıllı parmak izi sensörü ile hız ve güvenliği ön plana çıkartmış. 2.nesil parmak izi sensörü, ekran açılış hızını 0.5 saniyeye kadar düşürebiliyor. Tüm açılardan 360 derecelik parmak izi tanıma sensörüne sahip. Yani parmağınızı okuturken ister sağdan, ister yukardan, isterseniz her bir kenardan rahatlıkla telefonunuzu açabiliyorsunuz bu da güzel bir artısı.

huawei-GR5-alinir-mi
Peki ya Kamerası ?

Huawei GR5 kamerası, teknik özellikleri bakımından yine iddialı diyebilirim. 13 Megapiksel değerindeki arka kamerasında f/2.0 diyafram açıklığının yanı sıra, farklı çekim modları ile de memnuniyeti sağlamaya çalışmış. Ayrıca “güzellik” ve “yüz tanıma” modları GR5 modelinde de yer alıyor. Grenleri otomatik olarak azaltan algoritması ile en göz alıcı HD fotoğrafları çekebilmeye imkan sunuyor. Ancak yine de çok müthiş bir çekim kalitesi beklemeyin. Sonuçta bu bir akıllı telefon ve asıl görevi fotoğraf veya video çekmek değil.

88 derecelik görüş açısına sahip ön kamerasında ise 5 Megapiksel değerindeki mercek sizleri bekliyor olacak. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiğimiz Huawei GR5 incelemesi konumuza da göz atarak cihaz hakkında tüm teknik detayları inceleyebilirsiniz.

Sonuç

Huawei GR5 modeli şuanda Türkiye pazarında 999 TL ile 1299 TL arasında fiyat skalasına sahip. Teknik özellikler, tasarım ve kullanış arayüzü oldukça iyi ve 10 üzerinden bir puan verecek olursak 8’i layık görürdük açıkçası. Eğer şu sıralar yukarıdaki fiyat skalasında bir akıllı telefon almayı düşünüyorsanız, inceleyecekleriniz arasına Huawei GR5‘i de yazmanızı öneririz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/huawei-gr5-alinir-mi-21505-7776/ linkinden 29.07.2021 09:07:34 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

  • 5000 Mah bataryali ve fiyatı 1300 olan lenovo p1 dururken bu alınmaz ama yine de iyi fiyat aralığı var

  • merhaba hocam ben aldığım telefonu uzun süre kullanma taraftarıyım. onun için lenova vipe p1 mi huawie gr5 mi onerirsiniz . ya da o aralıkta hangi telefonu onerirsiniz bunları alma derseniz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video