Huawei P60 Pro

Huawei P60 Pro Kutu Açılış Videosu Sızdı! Dev Kamera Gözüktü

  Google News

Her seferinde kamerasıyla öne çıkmayı başaran akıllı telefonlar sunan Huawei, yeni amiral gemisi modelinde de bunu başarmak istiyor. Şu zamana kadar sızan görsellerden anladığımız, markanın bunun için yeni planları olduğu. Daha gelişmiş bir sensör ve daha iyi yazılım desteğiyle beraber Huawei P60 Pro modelinin kamerasının ses getirmesini bekliyoruz.

Kamera özellikleri bir yana telefon için tanıtımın da çok yaklaştığını söylemek lazım. Bu ay içinde tanıtılması beklenen modelin sızıntılarının yoğunlaşmasının nedeni de tam olarak bu. Son olarak telefonun kutu açılış videosu da sızdı.

Huawei P60 Pro Tasarımında Değişiklikler Bekleniyor

Kutu açılış videosu olarak yayınlanan videoyu değerlendirdiğimiz zaman, sızıntılarda da yer alan tasarımın geleceğini görüyoruz. Arka kamera kurulumunda tam orta kısımda yer alan kamera, bir hayli büyük bir lense sahip olacak.

Bunun üzerinde ve altında da sensörler olacak ama kasaya damgasını vuran, ortada yer alan kamera olacak. P serisinin tasarımını değiştirecek olan da yine bu kamera seçimi diyebiliriz.

Huawei P60 Pro

Burada Huawei, değişken diyaframlı 50 MP Sony IMX888 sensörlerini kullanacak. Sensörün f/1.4-4.0 diyafram açıklık değerinin olduğunu da söylemek lazım.

Bunun dışında telefoto kamerası ise 64 MP değerinde RYYB sensörlü 3.5 kat optik yaklaştırma telefoto kamerası olacak.

https://youtu.be/MrGhmhWygXc

Kamera konusunda tam anlamıyla amiral gemisi olacak olan Huawei P60 Pro için işlemci tercihinin de Snapdragon 8 Plus Gen 1 olmasını bekliyoruz. Tabii ki ambargo nedeniyle 5G desteğinin sunulması beklenmiyor. İşlemci seçimi telefonu geri plana atar mı onu tanıtımdan sonra göreceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video