PC HocasıHaberlerİddia: Google, Fitbit Firmasını Satın Almaya Çalışıyor!

İddia: Google, Fitbit Firmasını Satın Almaya Çalışıyor!

 

Reuters tarafından yapılan bir habere göre Google’ın ana şirketi olan Alphabet, giyilebilir ürün şirketi Fitbit firmasını satın alıyor. Şu anda, müzakerelere aşina olan kaynaklara göre anlaşmanın kesin olarak gerçekleşeceğine dair bir onay söz konusu değil ve de Alphabet’in Amerika Birleşik Devletleri merkezli şirketi satın almak için ne kadar teklif ettiği bilinmiyor.

Google, Wear OS işletim sistemiyle yıllarca giyilebilir pazarda bir rol oynadı, ancak LG, Fossil ve TicWatch dahil olmak üzere çok çeşitli şirketlerden destek almasına rağmen, Apple Watch ile rekabet etmek için mücadele etti. Büyük bir Android üreticisi olan Samsung bile Wear OS’yi kendi Tizen işletim sistemi lehine önledi.

Ocak ayında, Google, Fossil’den bir tür akıllı saat teknolojisi elde etmek için 40 milyon dolar ödeme yaptı, ancak bu teknolojinin ne olduğu belli değil. Fosil firmasından bir yönetici, bu teknolojiyi “henüz piyasaya girmeyen yeni bir ürün yeniliği” olarak nitelendirdi ve bildiğimiz kadarıyla, henüz yapılmadı.

Google, kendi akıllı saatini üretmenin peşinde

Google’ın, Google markasını taşıyan bir Pixel akıllı saati piyasaya sürdüğü ile ilgili olarak söylentiler sürekli ortaya çıkmıştır. 2016 yılında bir noktada, bu planlar neredeyse bir Google akıllı saatinin piyasaya sürülmesine neden oldu ancak şirket bu planların saatlerin “Google donanım markasının adını aşağıya çekebileceği” endişeleri üzerine yönlendirdi. 

O zamandan beri, Google’ın birinci parti donanım emelleri önemli ölçüde büyüdü. Htc’nin akıllı telefon mühendislik ekibinin bir kısmını 2017 yılında Pixel telefonları üzerinde çalışmak üzere satın aldı ve Fitbit’in satın alınması giyilebilir alanlarda benzer bir birinci taraf hamlesi yapabilmesine olanak sağlayabilir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video