PC HocasıCep Telefonu[İddia] Samsung Galaxy S21 FE Ertelenebilir: Seri Üretim Başladı

[İddia] Samsung Galaxy S21 FE Ertelenebilir: Seri Üretim Başladı

   

Geçen gün Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un Galaxy S21 FE isimli uygun fiyatlı akıllı telefonunu Eylül ayında gerçekleştireceği bir Unpacked etkinliği için hazırladığından söz etmiştik. Şimdi ise The Elec tarafından yayımlanan yeni bir rapora göre Galaxy S21 FE‘nin Eylül ayı itibariyle seri üretime gireceğini öne sürdüğü için Eylül-Ekim ayları arasında Galaxy S21’in daha uygun fiyatlı bir varyantını görmemiz pek olası durum olarak görünmüyor.

The Elec tarafından yayımlanan rapora göre üretimde gecikmeler yaşanıyor ve yaşanan gecikmelerin sebebi ise halen daha devam etmekte olan küresel çip sıkıntısından kaynaklanıyor. Devam etmekte olan çip krizi yalnızca Galaxy S21 FE üretimini geciktirmekle kalmıyor aynı zamanda şirketin sevkiyat hedeflerini düşürmeye de zorluyor (9to5Google aracılığıyla). Şirket şu anda üst düzey akıllı telefon serisinin lansmanı için Ocak 2022 tarihini hedeflediğinden yaklaşmakta olan Galaxy S22 serisi ve niceleri muhtemelen bu çip sıkıntısından etkilenmemiş olacak.

Küresel çip kıtlığı, şimdiye kadar teknoloji endüstrisindeki hemen hemen herkesi etkiledi, ancak iş uzmanlarına göre endüstriyi ciddi şekilde etkilemedi. Bazı uzmanlar ayrıca devam eden kıtlığın telefonlar için daha yüksek fiyatlara yol açacağına inanıyor. Bir CNBC raporuna göre, küresel çip sıkıntısı 2023 yılına kadar devam edebilir.

Samsung Galaxy S21 FE olası teknik özellikleri neler?

Daha önceden internette dolaşan söylentilere göre, Samsung Galaxy S21 FE; Qualcomm Snapdragon 888 yonga setinden güç alacak ve 128/256 GB depolama alanı ile 6/8 GB RAM varyantları ile geleceğini gösteriyordu. 4G LTE bandını, 5G, Bluetooth 5.0 ve NFC teknolojilerini destekleyecek. Ayrıca 6.4 inç AMOLED ekrana ve ön tarafta 32 MP’lik damla çentik özçekim kamerasına sahip olması bekleniyor. Bildirilen diğer bilgilere göre, bir ekran içi parmak izi okuyucusuna ve IP68 su geçirmemezlik sertifikasına sahip olacak. Boyutları ise 155.7×74.5×7.9mm şeklinde olacak.

Samsung Galaxy S21 FE, 45.000 mAh batarya ile gelirken cihaz şarj konusunda EP-TA800(25W) ve EP-TA845 (45W) olmak üzere iki şarj cihazını destekleyecek. Ne yazık ki, kutunun içerisinden hiçbiri çıkmayacağından, kullanıcıların satın alma sırasında hangisini kullanacaklarına karar vermesi gerekecek.

Samsung Galaxy S21 FE’nin Siyah, Beyaz, Mor ve Yeşil renk seçenekleriyle satışa sunulması bekleniyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/iddia-samsung-galaxy-s21-fe-ertelenebilir-seri-uretim-basladi-117397/ linkinden 08.08.2022 23:08:23 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video