PC HocasıGiyilebilir Teknolojilerİleri Denge Teknolojili Segway Ninebot MiniPro Artık Türkiye’de

İleri Denge Teknolojili Segway Ninebot MiniPro Artık Türkiye’de

   

İleri denge teknolojisi ile Segway firması tarafından üretilen NineBot Mini Promini kişisel taşıyıcı” olarak tanımlanıyor. Türkiye’ye de giriş yapan bu mini aracın detayları ve özellikleri haberimizde.

Kendiliğinden Dengeli Kişisel Taşıma Aracı

Hatırlayacak olursanız 2000’li yılların başlarında Ginger adı verilen cihazların üretimini de Segway firması üstlenmişti. Ardından seneler sonra tekrar farklı bir model ile üretime geçen firma, Segway‘in yeni modeli miniPro ile satışa satışa çıkarttı.

MiniPro modelinin kullanım amacı tamamen keyif ve hızlı bir yaşam için farklı bir konsept türünde tasarlanmış. Açıkçası üzerine bindiğinizde farklı bir heyecan sizleri bekliyor. Kompakt yapısı ve çeşitli firmaların güvenlik ve operasyon işleri için de düşünülebilecek olan bu cihaz piyasada bulunan diğer cihazlara nazaran daha güçlü, daha güvenli ve daha alternatif.

Ninebot-MiniPro-2
MiniPro Nasıl Çalışıyor ?

Cihazın içerisinde bulunan bilgisayar sistemi sayesinde sensörler ve işlemciler kullanılarak sürücünün hareketleri sürekli izleniyor. Saniyede 200 kez izlenme sağlandığı gibi, iki tekerlek üzerinde iç güdülerinizi kullanarak hareket edebilmenizi sağlıyor. Bacaklarınızın hemen arasında bulunan manevra çubuğu ile sağa ve sola yönlendirme yaptığınız gibi, ellerinizi de serbest bırakarak kullanabilmenizi sağlıyor.

Ninebot-MiniPro-4
Akıllı Telefon ile Kontrol Edebilmek Mümkün

Açıkçası çok pratik ve kullanışlı olan Segway Ninebot MiniPro modeli, akıllı güvenlik kontrol mekanizması ile sürüş alışkanlıklarını farklılaştırmak ve giderek öğrenerek kişiye uyum sağlayabilen teknolojiye sahip. 10.5 inç şişme lastiklerinin yanı sıra, akıllı telefon uygulaması ile sürücüsüz olarak da uzaktan kontrol edilebiliyor.

Sürücü kişi aynı zamanda akıllı telefonundan anlık olarak hız ve gideceği yere kalan mesafeyi kontrol edebiliyor. Ek olarak MiniPro üzerinde sürücü kişi ön far ve arka ışıklandırmaları da ayarlayabiliyor.

Ninebot-MiniPro-2
Tek Şarj ile 30 Km

Cihazı cazip kılan en büyük özelliklerden bir tanesi de tek şarj ile 30 kilometre boyunca yol gidebilmesi oluyor. Saatte 18 km/s hız yapabilen MiniPro modelinde lityum iyon pil bulunuyor. İsminden de anlaşılacağı üzere küçük ve kompak bir tasarıma sahip olduğu için her yere taşınabiliyor.

Şuanda Türkiye’ye yeni gelen Segway MiniPro modeli KDV dahil 4500 TL‘den satıldığı gibi, 2 yıl distribütör garantisi de bulunuyor. Cihazın demosunu ilgili firmadan talep ettik. Eğer cihaz tarafımıza ulaşacak olursa, güzel bir videosunu çekerek sizlerle paylaşacağız. Cihazın videosunu ve tüm teknik özelliklerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

 

 

Ninebot MiniPro Teknik Özellikler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/ileri-denge-teknolojili-segway-ninebot-minipro-artik-turkiyede-22023-10731/ linkinden 05.07.2022 02:07:50 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video