PC HocasıHaberlerİniş Takımları Düzgün Çalışmayan Uçak Nasıl İşin Yapar ?

İniş Takımları Düzgün Çalışmayan Uçak Nasıl İşin Yapar ?

 

Mutlaka bir uçak seyahatine katılmışlığınız olmuştur. Veya farklı ülke ya da şehirlerden gelen tanıdıklarınızın uçak seyahatlerini anlattıklarına şahit olmuşuzdur. Yılda milyonlarca uçak seferi dünya genelinde gerçekleştirilebiliyor.

Ancak bu seferler her zaman istenildiği gibi yapılamadığı ve bir takım sorunların ortaya çıktığı aşikâr. Ne de olsa elektronik aksamlar ile birlikte uçuyoruz. Şimdi aşağıda izleyeceğiniz videoda iniş takımlarından ön tekerlerin düz açılmadığını fark eden pilotun üstün ve sorunsuz inişini izleyeceğiz. Böyle bir durumda olsanız ne yapardınız ?

“Kaçacak Hiçbir Yerimiz Yokken”

Açıkçası böyle bir olayı düşünmek bile ürkütücü olsa gerek. Hele ki pilotun yolculara yaptığı tehlike anı anonsu bir insanın hayatta yaşamak isteyeceği en son şeylerden birisi olabilir. Neden mi ?; Çünkü saatte 670 – 800 km hızla giden bir uçağın içerisinde metal yığınının arasındasınız.

Kaçacak hiçbir yeriniz olmadığı gibi, sadece kendinizi koltuğunuzun hemen yanı başında bulunan “emniyet kemerinden” umut bekliyor olursunuz. Bu konu bana hep Recep İvedik 3’teki uçak sahnesini hatırlatır. Bu gibi durumlarda uçağı kontrol eden pilotların deneyimleri çok önemlidir. Kesinlikle stres ve heyecan yapmadan indirebilmek gerçekten büyük başarı sayılabilir. İşte aşağıdaki video da tam 148 yolcu taşıyan uçağın kaptanını tarif ediyor. Olay 2012 yılında yaşandığı gibi, pilotun tekrar aynı başarıyı göstermesi üzerine ödül taktim edildiği belirtiliyor.

Bu pilotun maaşına zam yapılmalı adamım 🙂

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/inis-takimlari-duzgun-calismayan-ucak-nasil-inis-yapar-5066/ linkinden 28.10.2021 18:10:40 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad