PC HocasıHaberlerKadıköy – Kartal Metrosundaki Bomba Şakası – Video

Kadıköy – Kartal Metrosundaki Bomba Şakası – Video

 

Kadıköy – Kartal metrosunda geçtiğimiz günlerde 3 gencin yaptığı öne sürülen, ancak bir bayanın Suriye’li bir kişi tarafından yaptığını öne sürdüğü bomba şakasının videosu metronun güvenlik kamerasına yansıdı.

Yayınlanan görüntülere baktığımızda hareket halindeki metro istasyona gelip yolcular indirildikten sonra, kapıların kapanmasına 4 saniye kala bir kişinin çantayı içeriye atıp kaçtığı görülüyor.

Yapılan bomba şakasının ardından ifadesi alınan 3 gencin Polis‘e verdiği savunması da çok ilginç. Yapılan açıklamaya göre “top patlar mı abi ?, top vardı çantanın içerisinde.” diyerek savunmalarını verdikleri belirtiliyor. İfadesi alınan 3 genç ise sonradan serbest bırakıldı.

Çok Zor Değil!

Buraya 1 dakikalık dikkatinizi çekmek istiyorum. Sadece İstanbul’daki metro ve tren hatları için değil, Türkiye’nin dört bir yanındaki hatlar için de geçerli olan bu bomba sorunu aslına bakılırsa gerçekleştirmek için çok zor değil. Çünkü özellikle İstanbul metro hatlarına günde milyonlarca yolcu giriyor.

Özellikle iş çıkışı saatlerinde yaşanan akında “akbil” basılan gişelerin başında sadece 1 veya 2 güvenlik yer alıyor. İçeriye bir şahıs bomba sokmak istese her türlü sokabilecek düzeyde bir koruma gerçekleştiriliyor. Yolcular içeriye girerken sadece “büyük” çantaya sahip kişilerin çantaları aranıyor.

Burada yer alan güvenlik zafiyeti ne yazık ki hala giderilmemiş durumda. Hatta bazen metroyu kullanırken “tip süzmesi” yaptığım zamanlar da olmuyor değil. Umarız başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere diğer şehirlerdeki Belediyeler de gerekli güvenlik arttırımlarını bir an önce gerçekleştirebilirler. Kadıköy – Kartal metrosunda yaşanan kısa süreli bomba paniğinde yaşanan görüntüleri aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/kadikoy-kartal-metrosundaki-bomba-sakasi-video-5035/ linkinden 28.10.2021 22:10:52 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

  • Kesinlikle aşırı bir güvenlik zaafiyeti var ağzınıza sağlık. Bende hergün kullaniyorum bomba tasisam üstümde kimsenin haberi olmauacak hele ki is çıkış saatlerinde

  • Açıkçası güvenlik zaafiyetinin olduğunu düşünüyorum bende ki o şaka yapıldıktan sonra guvenlik ler ortada bile yoktu yazık gerçekten insan canı çok ucuz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad