PC HocasıBilimİnsanlar Arasında Beyinden Beyine İletişim Gerçeği

İnsanlar Arasında Beyinden Beyine İletişim Gerçeği

 

Uluslararası bir araştırmada bilim adamları iki kişi arasında binlerce kilometre uzakta beyinden beyine internet ile erişim sağlayarak iletişim kurmayı başardı. Barcelona’da bulunan Starlab’ın CEO’su Giulio Ruffini‘nin takım liderliğinde yapılan araştırmalarda, Hindistan’daki bir kişinin beyninden Fransa’daki 3 kişinin beyinlerine ikili kodu halinde “halo” ve “ciao” kelimelerini başarılı bir şekilde aktarabildikleri görüldü. Diğer bir deyiş ile telapati kurmayı başardılar. Böylece yaklaşık 8046 km (5102 mil) uzaklığa beyinden beyine transfer yapılmış oldu.

Böyle Bir Şey Nasıl Mümkün Olabilir ?

Beyindeki elektrik akımlarını izleyen elektroensefalografi (EEG) gönderici beyinden gelen bilginin kaydedilmesinde kullanıldı ve değişen manyetik alan ile üretilen bir elektrik akımından uyarılan nöronlara neden olan robotize transkaranial manyetik uyarım (TMS) da Fransa’daki alıcı beyinlere mesajın teslim edilmesinde kullanıldı.

Yakın gelecekte bu sayede konuşmalar değil duygular da aktarılabileceği söylenirken, bu sayede sevgilinize, arkadaşlarınıza veya ailenizden birine uzaktan bile olsanız o anda düşüncelerinizi aktarabileceksiniz. Tabii bu aklımıza X-Men’deki Profesör XI getiriyor. Yıllardır bilim adamları insan beyninden bilgisayara bilginin doğrudan değiştirilmesi için invaziv olmayan sistemleri geliştirmeye çalışıyorlardı. Beyin bilgisayar arayüzü denilen bu sistemler, fonksiyonel manyetik renozans görüntüleme gibi beyin aktivitesini algılama araçlarını içerir. Araştırmacılar ayrıca depresyon tedavisinde kullanılan TMS ve farelerin beyinlerine bağlanmadan kullanılan transkranial odaklı ultrason (FUS) gibi araçları beyni uyarmada kullanarak bilgisayarın beyine bilginin doğrudan aktarılmasını ve uyarılmasını sağladılar.

Eskiden beyinlere veri aktarmak imkansız olarak düşünülse bile, artık bilim adamları bu kodun şifresini çözmüş bulunuyor. Neuroelectrics‘ten bilim adamları elektroensephalogram adı verilen bir teknikle (BC) aktarımını başardı.

ABD’nin Washington Üniversitesi‘nde görev yapan başka araştırmacılar birbirinden uzaktaki iki ayrı grup arasında beyinden beyne tıpkı bir Bluetooth gibi telepatik yoldan iletişim kurduklarını duyurdu. Araştırma “Plos One” dergisinde yayınlandı ve Fransa ile İspanya arasında bağlantı kurarak %15 toplam hata oranı ile veri iletimi sağlanmış oldu.

beyin-dalgalari
Gelecekte Telepati ile “Seni Seviyorum” Bile Denilebilecek

Yapılan tüm araştırmalar ve deneyler ileride taşınabilir EEG‘ler sayesinde telepati yolu ile sevdiklerimize “seni seviyorum” diyebileceğiz veya duygularımızı sözle aktararak yollayabileceğiz. Sizce düşük kimliklerini belirten elektronların yerleştirdiği insanların yaşamış olduğu dünya nasıl bir yer olurdu ?

Elektromanyetik Yöntem İle Bir İnsan Uzaktan Kontrol Edilebilir mi ?

Elektromanyetik dalgaların insana olduğu kadar çevreye, doğal yaşam alanlarına da etkisi oldukça fazladır. Havyan popülasyonunun azalmasının ve bitkilerin sağlığının bozulmasının olası bir sebebi, mikrodalga ve radyo frekanslı radyasyon kirliliğinden meydana gelir. Yüksek gerilim hatları, radar, baz istasyonları, radyo ve televizyon vericileri gibi elektromanyetik yayılım gerçekleştiren cihazların alana maruz bırakmış olduğu doğal yaşamdaki bitkiler ve hayvanlar, elektromanyetik yayılımlardan etkilenmektedir.

Sonuç olarak insan zihninin uzaktan kontrol edilebilmesinin dünya için sosyal ve politik etkileri çok fazla hissedilecektir. Bizler yeni gelişmelere hazır olmamız gerektiği gibi, Elektromanyetik gizlilik ve beyin sağlığımız elektronik savaşta elektromanyetik unsurlar arasında cömertçe kullanılmakta. Bütün evreni kuşatan enerji olduğu için, gözümüze çeşitli renkler halinde görünen ışık da elektromanyetik radyasyonun bir parçası halindedir. İnsanların ruh halleri dış dünyaya verdiği tepki ile kendisini ifade etmektedir. Bizlerle aynı frekanstaki insanların, nesnelerin ve olayların da bizim titreşimlerimize katılmaktan başka seçenekleri bulunmamaktadır.

beyin-kontrolu
Bizim titreşimimiz ile uyumlu olan her şey karşı koymaksızın bizim hayatımıza çekilecektir. Bu, bizim için her zaman pozitif bir anlama gelmez. Örneğin titreşim bazen maddeyi tahrip edecek kadar güçlü bırakılabilir. Bir ses sanatçısı sadece sesinin gücü ile bir bardağı çatlatabilirken, burada olan şey enerjiyi boşluktan bardağa itmektir. Ama yine de etrafınızda hiç tanımadığımız diğer enerji, titreşim, dalga ve bilgiler ile çevrilidir. Artık aydınlık getirmemiz gereken tek nokta, bizimle etkileşime geçen enerjinin bizi nasıl bulacağıdır. Şuan için pek mümkün olmasa da ilerleyen zamanlarda gelişen bilim ve teknoloji ile elektromanyetik yöntemleri kullanarak uzaktan kontroller sağlanabilecektir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/insanlar-arasinda-beyinden-beyine-iletisim-gercegi-21574-8390/ linkinden 29.07.2021 06:07:37 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

5 Yorum

  • Ben de telepatik yöntemi deniyorum.
    Ama nasıl anlayabilirim iletişim kurduğum kişinin beni düşündüğünü …

    • Bu sandiginiz gibi birsey degil devletler sectigi kisilerde olmasini sagliyor uydu beyindeki 12 voltluk elektrk sayesinde bir cihaza once dusuncelerini aktariyor buda zamanla biyonik beyini olusturuyor daha sonra diger iki kisiyle baglanti oluyor tabi birde. Biyonik beyin nitro enerjiye donusebildigi icin bir baskasinin akilini okumayada yariyor anlatilmasi mumkun degil cok zor birsey 15 aydir gece gunduz dusunduruyor

  • Bu benim basimda var 2018 agustos ayinda secildim iletisim kurabiliyorum fakat akil okuyamiyorum bu yuzden sonuclanmiyor ulkemizde devlet adamlari tarafindan secilen kisi kendi basina ogrenmesi gerekiyor artik dayanamiyorum lutfen konuyla ilgili bilgisi olan 05336423059 burdan ulassin tesekkur ederim

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video