PC HocasıSosyal MedyaFacebookInstagram Hikayeleri, Facebook’a Entegre Oluyor

Instagram Hikayeleri, Facebook’a Entegre Oluyor

Instagram
 

Bazı Facebook kullanıcıları son zamanlarda Instagram hikayelerini doğrudan ana sosyal ağ uygulaması olan Facebook’tan izleyebileceklerini fark ettiler. Şirket uzun zamandır Instagram hikayelerinin Facebook’ta çapraz olarak yayınlamasına izin veriyordu (ve buna teşvik ediyordu) .

Ancak yeni yapılan testler Instagram hikayelerini doğrudan görüntüleyebilmek için hikaye paylaşımlarının doğrudan Facebook’a getirildiğini gösteriyor.

Daireler!

Profil fotoğrafını hangi rengin çevrelediğine bağlı olarak bir Facebook hikayesine mi yoksa Instagram hikayesine mi baktığınızı bilirsiniz; Facebook hikayelerinde mavi daireler bulunur ve Instagram’da uygulama simgesinin pembe / turuncu tonları aynıdır.

Facebook, hikayelerinizi kimlerin görebileceğine dair hiçbir şeyin değişmediği konusunda çok net. Yalnızca Facebook hesaplarını bağlayan ve hikayelerinizi görebilen Instagram takipçileriniz yeni seçeneği Facebook’ta görecektir.

Matt Navarra, bir Facebook sözcüsü ile bunun “sınırlı bir test” olduğunu ve şirketin geri bildirimleri dinleyeceğini doğruladı. Sözcü, özelliğin “mevcut tüm gizlilik ayarlarına saygı duyduğunu” belirtti ve Instagram kullanıcılarının, isterlerse hikayelerini Facebook’tan tamamen uzak tutma seçeneğine sahip olduklarını söyledi.

Instagram ve Facebook entegrasyonunun bir parçası

Hareket, Facebook’un platformlarını birbirine yaklaştırma çabasının bir başka adımı. Geçen ay Facebook, Facebook Messenger ve Instagram sohbetini birleştirmeye başladı; WhatsApp da sonunda bu birleşik sohbet deneyiminin bir parçası olacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/instagram-hikayeleri-facebooka-entegre-oluyor-89674/ linkinden 31.07.2021 21:07:45 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement