Intel Şirketler İçin Falcon 8+ Drone’u Geliştirdi

Intel daha önceden geliştirmiş olduğu dronelar ile dikkatleri üzerine çekerken, Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmişti. Şimdi de şirketler için ticari kullanım amaçlı Falcon 8+ Drone'u geliştirdiğini duyurdu.

Intel Falcon 8+ Drone Neler Sunuyor ?

Intel'in yüksek mühendislik ile üretmiş olduğu Falcon 8+ (Plus) toplamda 8 pervane ile geliyor. İsminin de buradan geldiğini söyleyebiliriz. Drone'un geliştirilme aşaması ise Intel'in satın aldığı AscTec işbirliği ile gerçekleştirildi.

Tamamen ticari, endüstriyel ve profesyonel ihtiyaçları karşılamak için üretilen Falcon 8+ performansı ile de dikkat çekiyor. Bünyesinde yer alan sensörler sayesinde kendi rotasını çizerek ilerleyebildiği gibi, engellere karşı da kendisini koruyabiliyor. Aynı zamanda saatte 56 kilometre hız yapabilen Intel Falcon 8+ Powerback adı verilen pillerden gücünü alıyor.

intel-falcon-8-drone-003
Kumanda tarafında ise Intel Cockpit adı verilen suya dayanıklı bir kontrolör devreye giriyor. Tablet, telefon veya benzeri ürünler ile kullanılan cihaz, 1 kilometreye kadar 1080p değerinde kesintisiz görüntü aktarabiliyor. Mesafe uzadıkça bu kalite biraz daha düşüyor diyebiliriz.

2.6 kilogram ağırlığa sahip olan Falcon 8+ drone önümüzdeki aylarda ABD'de satışa sunulacak. Ancak fiyatlandırma konusunda Intel'den bir bilgi henüz edinilmedi.

intel-falcon-8-drone-002

İlgili Etiketler