PC HocasıiOSiOS 16 ile Nostaljik Kilit Ekranı Geri Dönüyor!

iOS 16 ile Nostaljik Kilit Ekranı Geri Dönüyor!

   

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devlerinden Apple, Haziran ayında gerçekleştirdiği WWDC Geliştirici Konferansında akıllı telefonlarında kullandığı işletim sisteminin yeni sürümü olan iOS 16’yı tanıtmıştı. Kullanıcı Arayüzü tarafında birçok yenilikler ile gelen iOS 16 şu anda beta sürecinde ve görünen o ki şirket iOS 16’nın tasarımında halen daha büyük değişikliklere gidiyor.

Geçtiğimiz haftalarda şirketin iOS 16 işletim sistemine ikonik ve nostaljik duvar kağıdını geri getirmişti ve bu sefer ise kullanıcılardan gelen ekran görüntülerine sahip raporlara göre şirket kilit ekranını eski haline çeviriyor. iOS’in ilk sürümlerinde yer alan kilit ekranı müzik oynatıcısı tekrardan geliyor.

Twitter’da paylaşım yapan kullanıcılara göre iOS 16 ile birlikte müzik dinlerken kilit ekranı artık eskisi gibi dinlediğiniz müziğin kapağını tam ekran olarak gösterecek. Kare formatında ekranda büyükçe gözüken kapak fotoğrafının arka tarafı ise kapakta yoğun olarak kullanılan renklerin bulanıklaştırılmış halini alacak.

Ayrıca iOS 16 ile birlikte hayatımıza girecek olan saatin obje üzerine yerleşimi de burada kullanılıyor olacak ve gayet güzel bir görünüm yer alıyor olacak. Eski iOS 16 betasında müzik kapağı müzik oynatıcısının içerisinde sağ tarafta konumlandırılıyordu.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/ios-16-ile-nostaljik-kilit-ekrani-geri-donuyor-131053/ linkinden 15.08.2022 19:08:17 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video