iOS 16 ve iPadOS 16 Public Beta 2 Yayınlandı!

  Google News

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devlerinden Apple, iOS 16 ve iPadOS 16 işletim sistemlerinin halka açık ikinci beta sürümünü yayımladı. İlk genel betanın yayımlanmasının üzerinden iki hafta geçtikten sonra dördüncü geliştirici betasına karşılık olarak yayınlandı.

Apple’ın ücretsiz beta test programına katılan herkes uyumlu cihazlarına beta sürümünü yükleyebilir ve test edebilir fakat gündelik cihazınıza beta işletim sistemini kurmanızı tavsiye etmiyoruz çünkü pil, performans ve hız konusunda sıkıntılar yaşarken pil ömrünüzü kısaltabilir.

Public Beta 2 ile neler değişti?

iOS 16 Public Beta 2 ile geçtiğimiz günlerde haberini paylaştığımız iMessage değişiklikleri yürürlüğe girerken gelişmiş kilit ekranı bildirim ayarları eklendi ayrıca yeni Ev uygulaması ve CarPlay duvar kağıtları yayınlandı. Apple bunlara ek olarak Canlı Etkinlikler için ActiviyKit Beta’yı geliştiricilerin kullanımına açtı.

iOS 16‌, özelleştirilebilir duvar kağıtları, saat ve widget’larla elden geçirilmiş bir Kilit Ekranı getiriyor ayrıca bildirimler ekranın altından gelecek şekilde yeniden düzenlendi. Çoklu Kilit Ekranları desteği sayesinde farklı kilit ekranı tasarımlarınız arasında geçiş yapabilirken, Odak modlarınız için farklı kilit ekranları yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video