PC HocasıiOSiOS10 Ne zaman çıkacak ve özellikleri

iOS10 Ne zaman çıkacak ve özellikleri

   

iOS10 Apple şirketinin genel oluşumundan buyana izlediği pazarlama politikasına göre yaklaşık 6 ay sonra çıkması bekleniyor , iPhone 7 ile piyasaya sürülmesi yüksel bir ihtimal. iOS10‘da iphone kullanıcılarını bekleyen özellikler neler ?

İlk olarak tasarımın iOS9‘dan çok ileri düzeyde daha önceki eksiklikler düzeltilmiş ve daha şık bir görüntü ile kullanıcılara daha iyi kullanım yaşatacak gibi.

1- Animasyonlu ve kişisel mesajlaşma (iMessage)

Screenshot_1

İlk olarak iphone kullanıcıları iMessage tercih etmelerinin en büyük sebeplerinden birisini şarjı daha az tüketmesiydi , yeni gelen özelliklerle bu ne olur bilinmez ama daha şık bir görüntü ve kişiselleşmiş animasyonlar vede emoloji desteği ile güzel bir kullanım sağlıyor.

Mesaj uygulamasının yeni halinden daha çok Snapchat‘i hatırlatan bir algoritma var, bu kullanıcılar için daha iyimi olacak yoksa Apple için eski bir değer mi olacak zaman gösterecek.

Screenshot_2

Mesajlarda özel bir kutlama yapmak için havai fişekler , balonlar , konfetiler ve güçlü animasyonlar kullanıcıları bekliyor ve  kişisel bir kullanım için el yazısıyla alınmış notlar içeriyor.

2- Otomatik emojiler

Bu özellik iOS 10 için  harika bir detay olmuş , bir arkadaşınıza mesaj gönderirken otomatik olarak mesajlarınıza emoloji eklemenizi sağlayacak bu özellik ile artık mesajlaşmak daha zevkli bir hale gelmiş olacak.

3- Siri geliştiricilere açılıyor

Apple’ın sanal asistanı Siri, iOS 10’da daha fazla size yardımcı olacak , daha yeni özellikler ile sanal asistanımız bir tık daha üst seviye’ye çıkmış olacak yeni Siri’de Carplay uygulamasına müdahale edebilecek klima kontrol yapabilecek.

Siri klimayı aç 🙂 

Screenshot_4
Daha bir çok özellik iOS 10 ile iPhone kullanıcıları bekliyor , peki iOS 10 hangi cihazlar için gelecek ?

❱ iPhone 6s

❱ iPhone 6s Plus

❱ iPhone 6

❱ iPhone 6 Plus

❱ iPhone SE

❱ iPhone 5s

❱ iPhone 5c

❱ iPhone 5

❱ iPad Pro 12.9 inç

❱ iPad Pro 9.7 inç

❱ iPad Air 2

❱ iPad Air

❱ iPad 4

❱ iPad 3

❱ iPad 2

❱ iPad mini 4

❱ iPad mini 3

❱ iPad mini 2

❱iPad mini

❱ iPod touch 6. Nesil

❱ iPod touch 5. Nesil

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/ios10-ne-zaman-cikacak-ve-ozellikleri-22007-10570/ linkinden 05.07.2022 02:07:18 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video