Gionee F1 Plus

iPhone 14 Pro Kopyası Gionee F1 Plus Satışta! Fiyatı Dikkat Çekecek

  Google News

iPhone 14 Pro, şu ana kadar tanıtılmış olan akıllı telefonlar içerisinde en pahalı olanlarından biri. Telefon pahalı olmasına karşın, bir hayli ilgi de çekiyor. İşte bu durum, seriye benzeyen daha uygun telefonların satışa sunulmasına neden oluyor. Gionee F1 Plus bu tür akıllı telefonlardan biri oldu.

Amiral gemisi iPhone 14 Pro modelinin kopyası olan akıllı telefon, dikkat çeken fiyatı ile satışa çıktı. Gelin söz konusu telefonun fiyatına ve teknik olarak özelliklerine bakalım.

Gionee F1 Plus Fiyatı ve Özellikleri

Tasarımı direkt olarak geçmek istiyorum. Çünkü başta da söylediğimiz gibi telefon iPhone 14 Pro modeline çok benziyor. Biraz çentik alanı biraz da arka kamera bölümü farklı duruyor. Ama genel hatlara bakacak olursak aynı tasarım yapısı kullanılıyor diyebiliriz.

Teknik özelliklere geçtiğimiz zaman ise tabii ki iPhone 14 Pro modelinden çok daha uzak bir akıllı telefonla karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz.

Unisoc T610 işlemcisinden güç alan akıllı telefon, 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı sunuyor. Ekran kısmında ise 6.5 inçlik ekran boyutunda 1600 X 720 piksel çözünürlük değeri bizi karşılıyor. Ekran teknolojisinin de IPS LCD olduğunu eklemiş olalım. Unutmadan ekranın yenileme hızı da 60 Hz seviyesinde.

Gionee F1 Plus

Gelelim Gionee F1 Plus akıllı telefon modelinde yer alan kamera teknolojisine. Telefonda 13 MP değerinde bir ana arka kamera karşımıza çıkıyor. Diğer iki lens kısmı ise görüntü olarak sunulmuş durumda. Ön kısımda ise 5 MP değerinde tek bir kamera yer alıyor. Bu kameranın da çekim kalitesi standart diyebiliriz.

Android 12 işletim sistemi, 3,5 mm kulaklık jakı, 4000 mAh değerinde batarya ve 10W hızlı şarj desteği de telefonun dikkat çeken diğer detayları.

F1 Plus tüm bu özelliklerle beraber 175 dolara satışa çıktı. Çin’de satışa sunulan akıllı telefon diğer pazarlara da gelecek mi göreceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video