PC HocasıCep TelefonuiPhone 14 Pro’ya Ait Şemalar Ortaya Çıktı!

iPhone 14 Pro’ya Ait Şemalar Ortaya Çıktı!

   

Birkaç gün önce ortaya çıkan iPhone 14 Pro görüntüleri, tasarımında değişikliliğe gidilmiş bir ekranı gösteriyordu. CAD tabanlı görüntüler, FaceID sensöleri için hap şeklinde bir çentik ve ön kamera için başka bir yuvarlak çentiğe sahipti. Çin merkezli sosyal medya platformu Weibo üzerinde paylaşılan şema, önceki sızıntılar ile uyuşuyor.

Şemalar aynı zamanda ekran haricinde akıllı telefona ait tüm boyutları gün yüzüne çıkarıyor. iPhone 14 Pro’nun kalınlığı iPhone 13 Pro ile kıyaslandığı zaman 0,20mm’lik bir kalınlık artışına sahip olacak. Eğer şemalar nihai cihaz ile uyuşursa yeni çentik tasarımı önceki çentik dizaynına göre ekran alanından fazla götürmeyecek.

Tasarım tarafına baktığımız zaman çentik dışında iPhone 13 ile aynı tasarım olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda şemaların çıktığı rapora göre bu yeni çentik tasarımı yalnızca iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde kullanılacak, görünen o ki şirket yeni nesil iPhone ailesinde yeni bir şeyler deneyecek çünkü önceki raporlarda A16 Bionic yonga setinin yalnızca iPhone 14 Pro modellerinde kullanılacağı söyleniyordu.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/iphone-14-proya-ait-semalar-ortaya-cikti-125209/ linkinden 28.05.2022 23:05:24 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial