Cuma, Haziran 14, 2024

iPhone 15 Pro Max Kamerası Netleşiyor! Hangi Sensör Kullanılacak?

Paylaş

silkroad gaminggentr

Eylül ayının en çok beklenen akıllı telefonu konumunda olan iPhone 15 modelleri için bilgiler gelmeye devam ediyor. En son iPhone 15 Pro Max akıllı telefonlarında yer alacak kameralar konusunda iddialar yoğunlaştı. Birkaç aydır telefonda kullanılacak olan kameranın 48 MP değerinde olacağı ve ana sensörün haliyle büyüyeceği belirtiliyordu.

Şimdi bu iddiaları da güçlendirecek olan bir sızıntı geldi. Bu kez Ice Universe tarafından paylaşım yapıldı ve telefonda yer alacak olan ana sensör bir kez daha vurgulandı.

iPhone 15 Pro Max Nasıl Bir Kamera ile Gelecek?

Ice Universe tarafından yapılan paylaşıma bakacak olursak yeni akıllı telefonda ana sensör olarak 48 MP değerinde Sony IMX903 sensörlerini göreceğiz. 1/1.14 inç olarak karşımıza çıkacak yeni sensörle beraber, kamera yeteneklerinin de bir hayli artması bekleniyor.

Pro Max modelinde kullanılacağı iddia edilen sensörün daha fazla ışık toplama artısı olacağı için gece çekimlerinin kalitesinin de ciddi oranda artacağı iddia ediliyor.

Telefonun temel Pro modeline gelecek olursak, iPhone 15 Pro serisinde ise yine 48 MP ama IMX803 sensörünün kullanılacağı iddia ediliyor.
1/1.28 inçlik sensör ile Pro, bu kez Pro Max modelinin biraz daha gerisinde olacak diyebiliriz. Tabii ki sızıntıları doğru kabul edecek olursak.

iPhone 15 Pro

iPhone 15 Pro serileri yenilenmiş olan bu ana kameralarının dışında bu kez periskop kamera da sunacak. Geç olsa da iPhone serisinde de göreceğimiz periskop kameranın, 6x seviyesine kadar zoom yeteneğinin olacağı da yine iddialar arasında dikkat çeken bilgilerden.

Yeni iPhone Pro ailesinin, bu iddialar değerlendirilecek olursa çok iddialı kameralarını göreceğiz. Kullanıcıların yeni iPhone modeline geçmesi için sadece kamerada yapılan değişiklikler yeterli olacak mı derseniz, işte orası soru işareti olan nokta.

Oğulcan Özsezgi
Oğulcan Özsezgi
Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler