iPhone 15 Pro Şeması Sızdı! Sürreyya Hanım Bu Kez Değişiyor mu?

  Google News

iPhone 15 Pro için sızıntıların ardı arkası kesilmiyor. Telefon için taslak çizimlerden tutun, çok sayıda bilgi paylaşımı da geldi. Sızıntılar ne kadar doğru ya da beklentiler ne kadar karşılanacak bilemiyorum ama bir yandan bilgi akışı devam ediyor.

En son yeni akıllı telefon için şablon şemaları sızdırıldı. Genelde kullanım kılavuzlarında gördüğümüz şablon çizimlerine bir hayli benzeyen çizimler, telefon için beklenen özellikleri ortaya koyuyor. Bahsedilen özellikleri bakacak olursak bu kez yeni modelde dikkat çeken değişiklikler olacak gibi.

iPhone 15 Pro Şema Tasarımı ve Detaylar

Yeni akıllı telefon için yayınlanan şema çizimlerine bakacak olursak bu kez telefonda hoparlör açma ve kapatma butonu yer almayacak. Bunun yerine ses kontrollerinde yeni bir eylem butonunun yer aldığını göreceğiz. Yeni eylem butonu, kullanım açısından da farklı işlevleri destekleyecektir.

Telefonun boyutsal olarak da değişiklik göstereceği dikkat çekiyor. Ana tasarım şablonu korunuyor olsa da telefonun daha geniş bir kasa sunacağı gözüküyor. 38mm seviyesinde bir genişlikten söz edebileceğiz.

iPhone 15 Pro Şema

Ayrıca kamera alanının biraz daha dışa çıkık olacağı da anlaşılıyor. iPhone 14 Pro modelinde bu alan nedeniyle 7.9 mm kalınlık değeri karşımıza çıkıyordu. Yeni seri 8.2 mm kalınlık değeriyle beraber kamera alanında biraz daha fazla çıkıntı sunacak gibi gözüküyor.

iPhone 15 Pro şemalarında dikkat çeken son ve en önemli değişiklik ise USB Type C portunun olması. Alt kısımda port olarak Type-C bağlantısına yer verileceğini anlıyoruz.

Ne diyelim görünen o ki bu kez Süreyya hanımın muhteşem değişiminden daha fazlasını göreceğiz. Artık detaylar için resmi tanıtımı beklememiz gerekecek.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video