iPhone 15 Pro, Wi-Fi 6E Desteği ile Gelebilir!

  Google News

Bildiğiniz üzere 2023 yılına girdik ve Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devlerinden Apple, bu yıl sonunda Eylül ayında yeni nesil akıllı telefon modellerini duyuruyor olacak. Her ne kadar Eylül ayına uzunca bir vaktimiz olsa dahi; geliştirme aşamasında olan iPhone 15 modelleri hakkında sızıntılar gün yüzüne çıkmaya başladı bile.

“Unknown21” isimli sızıntı kaynağı tarafından yapılan açıklamalara göre bir Apple Belgesi, iPhone 15 Pro modellerinin Wi-Fi 6E bağlantı teknolojisine sahip olacağını gösteriyor. Bundan önceki bir takım sızıntılar yeni nesil iPhone 15 modellerinin günümüz iPad Pro ve MacBook Pro modellerinde tanıtılan Wi-Fi 6E standardını benimseyeceğini öne sürmüştü fakat görünen o ki şirket yine bu teknoloji Pro modeller ile sınırlı tutacak.

Pro ve Pro Max modelleri Wi-Fi 6E teknolojisi ile gelirken standart modeller Wi-Fi 6 teknolojisi ile gelecek.

Mevzubahis sızıntı kaynağından alınan belge, iPhone 15 modellerinin anten mimarisinin diyagramlarını içeriyor ve belgede yer alan D8x serideki Pro modellerini ifade ediyor. Şu an ki spekülasyonlar ve bilgiler çerçevesinde Wi-Fi 6E teknolojisi iPhone 15 serisinde yalnızca Pro ve Pro Max modelleri tarafından desteklenirken, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modelleri ise standart Wi-Fi 6 teknolojisini destekliyor olacak.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video