PC HocasıCep TelefonuiPhone 7 Plus Benchmark Rekoru Kırdı

iPhone 7 Plus Benchmark Rekoru Kırdı

   

Apple‘ın bugün San Francisco’da düzenlemiş olduğu etkinlik ile iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini tanıttı. Cihazlarda kullanılan yeni nesil işlemcisi A10 hakkında Benchmark test sonuçları gelmeye başladı. Elde edilen verilere göre Apple A10 şuanda üretilen en güçlü işlemci olmaya aday!

iPhone 7 Plus Benchmark’ı Yıktı

Yeni nesil iPhone modellerinde kullanılan Apple A10 işlemcisi Türkiye’de her ne kadar pahalı olarak satılsa da, yurt dışında epey bir ilgi görecek gibi. iPhone 7 Plus modeli için yapılan Geekbench 4 ve Benchmark test sonuçları yayınlandı. Verilere baktığımızda iPhone 7 Plus geçtiğimiz sene yayınlanan iPhone 6S ve 6S Plus modellerine fark atış durumda.

Şuanda bataryalarında sıkıntı yaşayan Galaxy Note 7’nin de üzerinde puan alan iPhone 7 Plus, donanımsal anlamda çok fazla fark olmadan nasıl “en iyi şekilde optimizasyon” yapılabileceğini bir kez daha göstermiş oldu. Her zaman söylüyoruz; bir akıllı telefonun teknik özelliklerinin mükemmel olması o cihazı en iyisi yapmıyor ne yazık ki. Bu tabuyu ise Apple çok güzel şekilde yıkmayı başarıyor.

iphone-7-plus-benchmark

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/iphone-7-plus-benchmark-rekoru-kirdi-22005-14250/ linkinden 29.01.2022 17:01:39 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

  • 4.200 fiyat ne ya öyle ben daha iPhone 4 kullanıyorum fiyat çok abartılı değil mi?

    • Kardeş normalde ucuz 650 dolar 2400 tl ama tayip vergi koyduğu için öyle aynı şey benzindede var

  • iphone 6+ almak yerine tabiki 7 tercih edilmeli diye düşünüyorum .
    tabi bi kulaklık yönü var …

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner