PC HocasıCep TelefonuiPhone SE 3 (2022) Tamir Edilebilirlik Testinden Çıktı: Kaç Puan Aldı?

iPhone SE 3 (2022) Tamir Edilebilirlik Testinden Çıktı: Kaç Puan Aldı?

   

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaleti merkezli teknoloji ve yazılım devlerinden Apple, geçtiğimiz haftalarda iPhone SE familyasının en yeni üyesini tanıttı. Tasarım açısından bir önceki nesil ile arasında hiçbir fark bulunmayan akıllı telefon önemli özelliklerinden bir kaçı 5G bağlantı teknolojisine sahip olması ve şirketin A15 Bionic yonga setinden güç alıyor olmasıydı.

Son zamanlarda ise mevzubahis akıllı telefon PBKreviews tarafından tamir edilebilirlik testine tabi tutuldu ve 10 üzerinden 5.5 puan almayı başardı.

Kasa aynı, aksam farklı!

Bildiğiniz üzere Apple’ın akıllı telefonlarını sökmek oldukça basit ve bir o kadar da zahmetli işlerden bir tanesi. Cihazın ana aksamına ulaşmak için gövdeyle ekranı bir arada tutan özel yapıştırıcıyı gevşetmek için çerçeveyi biraz ısıtmak ardından ekranın bağlantı kablosunu sökerek ana aksama ulaşmak gerekiyor.

Akabinde gerisi çok basit; vidaları ve konektörleri dikkatlice yerinden çıkarmak kalıyor. Üçüncü nesil iPhone SE, bir önceki nesil ile aynı tasarıma sahip olsa da bazı parçalarını 2020 yılında tanıtılan modelden almıyor.

Boyut ve çözünürlük açısından hem de konektör stili açısından önceki nesil ile aynı ekran açılıyor fakat aynı çalışmıyor, dokunmatik giriş farklı çalışıyor. Önceki modelin bataryası kasaya her ne kadar sığıyor olsa da konektör uyumsuz çıkıyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/iphone-se-3-2022-tamir-edilebilirlik-testinden-cikti-kac-puan-aldi-125127/ linkinden 28.05.2022 23:05:58 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial