Pazartesi, Mart 4, 2024

iPhone SE Tüm Özellikleri

Paylaş

silkroad gaminggentr

Dün haberini yaptığımız yeni ve bir o kadar da özel olan iPhone SE modeli nihayet tanıtıldı. Apple tarafından düzenlenen etkinlikte karşımıza çıkan iPhone SE teknik özellikleri de iPhone 6 kadar güçlü durumda. Yeni akıllı cihazın teknik özellikleri ve detayları haberimizde.

4 inç Segmentindeki En Güçlü Telefon

Apple bu cihazı 4 inç segmentindeki en güçlü telefon olarak tanımladığı gibi, iPhone 5S’den farksız tasarımı ve dört farklı renk seçenekleri ile satışa çıkartılacak. iPhone SE teknik özellikleri ise iPhone 6 kadar güçlü durumda. Cihazda A9 işlemcinin yanı sıra, M9 hareket işlemcisi yer alıyor. Ancak grafik işlemcisi iPhone 6S modeli ile aynı durumda.

Açıkçası dünden beri bir çok internet sitesi cihaz hakkında pek çok teknik özellikler yayınlayarak tahminlerde bulundu. 29 Mart tarihinde 16 ve 64 GB olmak üzere iki farklı modelde satılacak olan iPhone SE‘de 12 MP kamera ve 4K video çekim kalitesi bulunuyor.

iphone-SE
Apple Pay Desteği Cihazı Diğerlerinden Ayırıyor

Bu cihazı iPhone 5 serisinden ayıran en büyük özellik ise NFC çipi olması ve Apple Pay’i desteklemesi. 29 Mart’ta 16 GB ve 64 GB’lık modelleri ile satılacak olan iPhone SE modeli 399 ve 499 dolardan satılacak.

24 Mart tarihinde ön satış ve ardından 31 Mart’ta asıl satışları ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri, Singapur, Almanya ve İngilitere’de satışa sunulacak. Apple Mayıs ayının sonuna kadar toplamda 110 ülkede satışa çıkartmayı planlıyor.

Geçen sene ile mukayese edecek olursak Apple toplamda 32 milyon adet 4 inçlik cihaz sattı. Bu ekran ebatındaki iPhone SE modelinin de şimdiden rekor kıracağı belirtiliyor. Lafı fazla çevirmeden iPhone SE modelinin teknik özelliklerine bir göz atalım.

iPhone SE Teknik Özellikler

Taner AYDOS
Taner AYDOS
PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorumlar

10 YORUMLAR

  1. Teknik özellikleri çok iyi ama bana çözünürlüğü düşük geldi. Bu telefonu maksimum 8 saat kullanabilirsiniz. Bataryası da çok düşük açıkçası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler