iPhone Kutudan Çıkmadan Güncellenecek

iPhone’lar Kutudan Çıkmadan Güncellenebilecek! Yeni Sistem

  Google News

Akıllı telefonlar için önemli sorunlardan biri güncelleme sorunsalı. Ne yazık ki yeni gelen güncellemeleri yüklemek, her kullanıcı için kolay olmuyor. Firmalar da kullanıcıların işini biraz daha kolaylaştırmak adına güncelleme konusunda yeni sistemler geliştirme devam ediyor. En son Apple’ın bu konu üzerine yeni bir çalışma yaptığı ve iPhone’ları kutudan çıkarmadan güncelleyeceği ortaya çıktı.

iPhone Kutudan Çıkmadan Güncellenecek

Mark Gurman tarafından verilen bilgilere göre yeni geliştirilen teknoloji sayesinde cihazın kutusunu hiç açmadan, mağazada cihazları güncellemek mümkün olacak.

Bunun için de bir akıllı güncelleme pedi kullanılacak. Ped akıllı telefonun kutusunun üzerine konulduğu zaman, telefon ile etkileşime girecek ve telefonun açılmasını sağlayacak.

Sonrasında mevcut olan güncellemeleri de kablosuz bir şekilde cihaza aktarıp yüklemeyi yapacak. Bu şekilde çok kısa bir süre içerisinde telefon kutudan çıkarılmadan güncellenmiş olacak. Akıllı pedin kaldırılması durumunda da telefon yeniden kapalı konuma geçecek.

iPhone Kutudan Çıkmadan Güncellenecek

Çok yakında başlayacağı söylenen yeni sistemin Apple mağazalarında kullanılması bekleniyor. Böylece Apple, kullanıcılarına en güncel şekilde telefonları satmış olacak.

Tabii ki telefon kutudan çıkarılmadığı için garanti gibi konularda da herhangi bir sıkıntı oluşmayacak. Güncelleme hizmetinin 2024 yılı öncesinde kullanıma gireceği de söylenmekte.

Bu iş için geliştirilen akıllı ped konusunda daha fazla bilgi verilecek mi ya da Apple yeni hizmet hakkında detayları açıklayacak mı zamanla göreceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video