PC HocasıOtomobilİşte Devlet Kurumları Yerli Otomobili Bu Tasarımlar ile Kullanacaklar!

İşte Devlet Kurumları Yerli Otomobili Bu Tasarımlar ile Kullanacaklar!

 

27 Aralık Cuma günü tanıtılan ve merakla bekleyenlerin ağzını açık bırakan yerli otomobilimiz TOGG ilk etapta kamu kurumlarında kullanılmaya başlanılacak. 28 Aralık itibari Türkiye Cumhuriyeti Jandarma Genel Kurmaylığı ve Türkiye Cumhuriyeti Emniyet Müdürlüğü, Twitter hesapları yaptıkları bir paylaşım ile Türkiye’nin Otomobili olan TOGG’nin kurumlarında hangi tasarım ile kullanılacağı konsept olarak gösteren görseller paylaştı.

Jandarma’nın Yerli Otomobil Tasarımı

Türkiye Cumhuriyeti Jandarma Genel Kurmaylığı, 2022 itibari ile kullanmakta oldukları araçları Türkiye’nin otomobili olan elektrikli SUV model TOGG ile değiştirecek. Beyaz ve Mavi gövdelere sahip iki farklı modeli kullanılacak. Araçların Jandarma için farklı bir donanıma, kasa yapısına ya da güçlendirilmiş model olarak üretilip üretilmeyeceği belli değil fakat bir devlet güvenlik kurumunun kullanacağı araçlar olacağından ötürü farklı bir biçimde üretilmesi gayet muhtemel.

Türk Polis Teşkilatı’nın Yerli Otomobil Tasarımı

Emniyet Genel Müdürlüğü (Türk Polis Teşkilatı), Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile yürürlükte olan mevcut Trafik Polisi tasarımının doğrudan Türkiye’nin üreteceği yerli elektrikli otomobil TOGG’nin C-SUV modeline nakledilmiş bir görüntüsü paylaşarak, otomobili kurumca kullanmak için sabırsızlıkla beklediklerini dile getirdiler.

Bunlara ek olarak Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’nın Twitter hesabından gerçekleştirdiği bir paylaşım içerisinde görsellerin içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü’nün TOGG C-SUV modelinde kullanacağı bir farklı tasarımı da halka arz etti.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video