Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi Yalanı

Son dönemde yaşanan darbe teşebbüsünün başarısız olması sonucunda sosyal medya da yine bilgi kirliliği yaşanmakta. Bazı facebook kullanıcıları sahte bir bildirgeyi facebook profillerinde paylaşarak yanlış yönlendirmelere neden olmakta.Jandarma Genel Komutanlığı tarafından açıklandığı iddia edilen her hangi bir bildirge bulunmamaktadır.

Hızla Yayılan Sosyal Ağ Bildirgesi Neydi ?

Hatırlayacak olursanız, geçtiğimiz aylarda farklı bir sosyal ağ bildirgesi ile toplumumuzu etkilemek isteyenler olmuştu. Burada yer alan o bildirgeye ulaşabilirsiniz. Ülkemiz son zamanlarda yaşanan olaylardan sonra bu gibi fırsatçılar sosyal medya üzerinde yayınladıkları bildiriler ile korkutmaya çalışıyorlar.

Screenshot_2

 

Paylaşılan bildiri şu şekilde;

 

'Durum çok ciddi. Yapmadığımız bir paylaşım yüzünden ceza almamak için, Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi çerçevesinde, Facebook'un güvenlik açığından ötürü hesabım üzerinde bulunan tüm verilerimin (IP, fotoğraflarım, paylaşımlarım vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde sahte kişilerce kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince Facebook sorumludur. Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim. 18/7/2016

NOT:Paylaşmayın. Kopyalayıp durum bildirgesi olarak yapıştırın ' deniliyor. 

 

Bu tarz yalan haberler çok sık  görülmeye başladı sizleri bu tarz durumlardan ilk olarak haberdar etmek için facebook sayfamıza davet ediyoruz. 

facebook-pchocasi

İlgili Etiketler