PC HocasıHaberlerCanon Drupa 2016’da satışlarını ikiye katladı

Canon Drupa 2016’da satışlarını ikiye katladı

   

Görüntüleme ve baskı çözümlerinde dünya lideri Canon, baskı sektöründeki son yeniliklerin tanıtıldığı Drupa 2016’yı başarıyla tamamladı. Düsseldorf’ta düzenlenen ve tüm dünyada baskı sektörünün temsilcilerini bir araya toplayan fuarda, en çok ilgiyi Canon standı gördü. Canon, müşterinin ilgisini çekme, yatırım yapma ve ilgi toplama açısından şimdiye kadar gerçekleştirdiği en başarılı drupa etkinliğini arkasında bıraktı.

 

canon2

 

Bunun bir sonucu olarak Canon’un kesintisiz beslemeli inkjet baskı makinelerinin ve geniş formatlı yazıcılarının satışı fuar süresince, 2012’deki rakamın iki katına ulaştı.

 

Canon Avrupa Başkan Yardımcısı Jeppe Frandsen şöyle konuştu: “Canon olarak Drupa 2016 fuarında ürün ve çözümlerimizi, müşterilerimize gerçek işlerinde yansımasını görebilecekleri şekilde sergiledik. Her aşamada hedeflerimizin çok ötesine geçtik. Drupa fuarında Canon’un standında sergilediklerimize ve ziyaretçilere yaklaşımımıza dönük tepkiler son derece pozitifti. Sektörün geleceğine dair giderek artan iyimserliğin yansıması olarak binlerce kişi işlerini büyütmeleri ve dönüştürmeleri için onlara nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi almak istedi ve müşterilerin yapmış olduğu yatırım Drupa 2012 ile kıyaslandığında %30’dan fazla arttı.”

 

Türkiye’nin ilgisi de arttı

 

Canon’un öncü geliştirilmiş dijital baskı çözümleri serisine gösterilen ilgi tüm beklentilerin çok ötesine geçti. Özellikle Doğu Avrupa, Türkiye, Latin Amerika ve Asya’nın ilgisinde artış gözlemlendi. Canon imagePRESS serisi tonerli üretim baskı makinelerinin satışları oldukça iyi gitti; siparişlerin %25’i Canon’un yeni müşterilerinden gelirken, satışların yarısından fazlası işlerine yeni özellikler ve beceriler eklemek isteyen mevcut müşterilerine aitti. Canon’un en iyi ürünlerinden olan imagePRESS C10000VP fuarda bulunan EDP (Avrupa Dijital Basını – Avrupaan Digital Press) Kuruluşu Ödülleri tarafından “Aylık 200.000 A4 baskı kapasitesine sahip en iyi yaprak beslemeli renkli A3+ yazıcısı” seçildi.

 

Yatırım toner teknolojisine dönüyor

 

Canon Avrupa Profesyonel Baskı Direktörü Mark Lawn, imagePRESS’in Drupa fuarında yakaladığı başarı hakkında şöyle bir yorum yaptı: “imagePRESS serisine eklenen en yeni ürünlerimizin güçlendirilmiş performansını gözler önüne serdik. Drupa’ya gelen müşterilerimiz bu başarımızı mevcut makinelerinde yükseltme yaparak takdir ettiler. Daha da heyecan verici olanı Canon’un toner teknolojisine ilk kez yatırım yapmaya karar veren yeni müşterilerin sayısıydı. imagePRESS’in olağanüstü kalite, verimlilik, istikrar ve medya kullanımı özellikleri bu başarının can alıcı noktasını oluşturuyor. Olumlu tepkiler alması toner teknolojisinin çok uzun bir süre daha PSP’ler için önemli bir rol oynamaya devam edeceğini gösteriyor.”

 

Müşteriler, standart ofset medyaya baskı için optimize edilmiş olan yeni Océ ColorStream 6000 Chroma ve Océ ImageStream 2400 gibi kesintisiz beslemeli baskı makinelerine ciddi yatırımlar yaptılar.

 

Yeni ColorGrip opsiyonuyla standart ofset medya üzerinde de yüksek kalitede renkli baskı yapabilen, ezber bozan Océ VarioPrint i300 yaprak beslemeli inkjet baskı makinesi de popüler hale geldiğini kanıtladı. Baskı makinesinin inkjet verimliliğini ve kalitesini, üst seviye kalite, yaprak beslemeli bir yazıcının çok yönlülüğünü ve esnekliğini sunma kapasitesini takdir eden Almanya, Hollanda, Norveç, Türkiye, Birleşik Krallık ve ABD’li müşteriler baskı makinesi için sipariş verdiler. Canon ayrıca yedi renkli B2+ çift silindirli inkjet fotoğraf baskı makinesi Voyager prototipi hakkında da müşterilerden oldukça iyi geri bildirimler aldı.

 

Canon Avrupa Ticari Yazıcılar ve Üretim CRD’nin Kıdemli Direktörü Peter Wolff şöyle konuştu: “Drupa 2016’da genel olarak dijital teknolojinin, özel olarak da Canon teknolojisinin ofset baskının bölgesine doğrudan bir giriş yaptığı çok açıktı. Inkjet, drupa 2016 fuarında geniş bir uygulama spektrumunda kesinlikle rüştünü ispatladı ve geleceğin baskı teknolojisi olduğunu gösterdi”.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/canon-drupa-2016da-satislarini-ikiye-katladi-22029-11673/ linkinden 29.01.2022 00:01:46 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner