reklam
PC HocasıCep TelefonuKararlaştı: iPhone 12, Daha Küçük Çentik ile Gelecek

Kararlaştı: iPhone 12, Daha Küçük Çentik ile Gelecek

Akıllı telefon dünyasına “çentik” akımını ilk kez getiren Apple beyciğim, çentik akımını küçülten son şirket oluyor. İnternette dolaşan çoğu sağlam sızıntıya göre Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 12 modeli ya da artık hangi isim ile tanıtılacaksa, normalinden daha da küçük bir çentik anlayışına giderek daha iyi bir ekran deneyimi sunacak.

FrotPageTech’in daha önce diğer iPhone ayrıntılarını sızdırmış olan John Posser isimli editör, çok daha küçük bir çentik gösteren bir şema sağlayarak aklımızdaki şüpheler boşluğunu bir fiil doldurdu.

Jon Prosser tarafından paylaşılan şema, daha küçük çentiğin tüm sensörleri barındırırken herhangi bir işlevsellik bırakmayacağını gösteriyor. Bunun ile birlikte, önemli ölçüde kulaklık hoparlörü, çentik içinden alınarak cihaz çerçevesine taşınıyor.

Samsung Galaxy S10 Lite Ayrıntıları Sızdırıldı!

Bahsi geçen ve yorumlamalar yaptığımız bu şema sızıntısının yakın zamanda çentiksiz ve tamamen ekrandan oluşan bir iPhone modeli için haberci olacağını söylüyor. Anlaşılan o ki Apple yavaş yavaş çentik sevdasını geride bırakıyor.

Neler gelecek?

Daha önceki sızıntılar iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in düz paslanmaz çelik kenarlara ve iPad Pro gibi daha keskin yuvarlak köşelere sahip olacağını ortaya koydu. Ayrıca, cihazların önünde iPhone 5 benzeri düz ekran tasarımı olacak. Yeni tasarıma ek olarak, iPhone 12 Pro Max cihazının arkasında üçlü kamera kurulumu olacak. Apple ayrıca daha gelişmiş AR özellikleri için LIDAR 3D sensörüne ve cihazın yeni nesil aksesuarlara bağlanmasına izin veren iPad Smart Connector’a sahip olacak.

Söylentilere göre, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Pro’da 64 MP ana kamera, geliştirilmiş Gece modu, geliştirilmiş HDR, Makro modu ve gelişmiş zoom özellikleri olacak.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz