PC HocasıCep TelefonuKatlanabilir Google Pixel Fold için Yeni Bilgiler Paylaşıldı
Google Pixel Fold 

Katlanabilir Google Pixel Fold için Yeni Bilgiler Paylaşıldı

 

Samsung, Huawei gibi devlere rakip olmak adına kendi katlanabilir akıllı telefonlarını geliştiren Google, işleri hızlandırıyor. Google Pixel Fold adına sahip olacak yeni telefondan bazı sızıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Sızıntı deyip geçmeyin çünkü ünlü analistler de son gelen bilgileri doğruladı ve telefonun ne kadar iddialı, konuşulacak bir seri olduğunu gösterdi.

Google Pixel Fold işlemcisi belli oldu

Analistlerin de doğruladığı rapora göre telefonda Snapdragon 765G işlemci olacak. Yani biz bir amiral gemisi, en güçlü sınıf akıllı telefon bekliyorduk ama işlemci asıl amiral gemisi serilerden biri değil.

Fakat bu işlemci kötü demek anlamına da gelmiyor çünkü başarılı bir işlemciden söz ediyoruz. Sadece Snapdragon serisinin asıl amiral gemisi olan Snapdragon 8xx işlemcilerden değil.

Asıl güzel kısım ekran olacak. Bu rapor ortaya çıkardı ki telefonda Samsung markasının adını taşıyan ekranlar kullanılacak. 7.6 inç OLED ekran bize Fold 2 serisini anımsatacak.

Google Pixel Fold 

12.2 MP ana kamerasının yanında, diğer modellerde olduğu gibi 16 MP geniş açılı bir kamera daha getireceği söylenen Google Pixel Fold, bu konuda da başarılı olacak.

Google kameradan geri kalmayacak. Muhtemelen dikine ortadan bir şekilde katlandığını göreceğimiz telefonun çıkışı ise bu yıl yapılacak. Ama yıl sonuna kadar beklemek gerekecek.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video