reklam
PC HocasıOyunKoronavirüs yüzünden Plague Inc. Oyunundan Büyük Patlama!

Koronavirüs yüzünden Plague Inc. Oyunundan Büyük Patlama!

Çin'de patlayan ve ölümcül tehlikeleri olan Koronavirüs salgını Plague INC'e yaradı. Çin'liler başta olmak üzere pek çok kişi bu oyunu oynayarak salgına karşı tedbirli olacağını düşünüyor.

Plague Inc olarak bilinen ölümcül bir virüsü dünyaya yaymakla görevlendiren bu oyunda, korona virüs salgını sonrasında popülerlik kazandı. Oyun yayınlandıktan sekiz yıl sonra, Çin’in en çok satan oyunu oldu. 2012 yılından bu yana 120 milyondan fazla kez indirildi ve birçok kez ‘Yılın Oyunu‘ ödülü için aday gösterildi.

“Virüsle başa çıkmanın yolu olarak indiriliyor”

Koronavirüs şimdiye kadar, en az 60 kişiyi öldürdü ve 100 binden fazla kişiyi etkiledi. Bazı oyuncular, insanların bu korkutucu virüsle başa çıkmanın bir yolu olarak oyunu indirdiklerini öne sürdü. Oyun yapımcısı Ndemic Creations, koronavirüs salgını ile ilgili birçok soru aldığını ve kullanıcıları Dünya Sağlık Örgütü’nün web sitesine yönlendirdiğini tweetledi.

F1 2020'nin çıkış tarihi belli oldu

Çin sosyal medya platformu Weibo’nun bir kullanıcısı, “Korkuyu ortadan kaldırmanın en iyi yolu korkuyu doğrudan yüzüne bakmaktır.” dedi ve oyunun belki de bir kurtuluş yolu olduğunu öne sürdü.

Yazar Hakkında

Enes GÜNEY

Enes GÜNEY

Teknoloji ile içli dışlıyım, e-ticaret ile uğraşıyorum ve tabi ki PC Hocası editörüyüm.

2 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement