PC HocasıCep TelefonuKullanıcıların En Çok Tercih Ettiği Ekran Boyutu Hangisi ?

Kullanıcıların En Çok Tercih Ettiği Ekran Boyutu Hangisi ?

   

Bir analiz şirketinin yaptığı araştırmaya göre  kullanıcılar telefonların daha çok ekran boyutlarına önem gösteriyor ve bunu bir sınıflandırma yaparak hangi ülkede hangi boyutlar kullanılıyor diye yaptıkları araştırmada sonuçları dikkat çekici olmuş.

Görselleri paylaşmadan önce siz değerli okurlarımızdan bir istediğim var telefonunuz ekran boyutunu yoruma yazar mısınız, tercih ettiğiniz boyut ne olurdu bizde kendi çapımızda bir analiz yapalım PC Hocası kullanıcıları bakalım hangi boyutları tercih ediyor.

 

İşin ilginç yanı 4.7 inç ekranlı telefonlar dünya genelinde daha çok kullanılıyor.

 

1448055833_boyutlar-1

Gördüğünüz gibi 4.7 inç genellikle birinci sırada.

1447998817_4

1447998823_5

 

Teknoloji meraklıları olarak 4.7 inç ekranlı telefonlara ilgimiz var demek ki , arkadaşlar yoruma telefon ekranınızın boyutunu yazarsanız bende sizler için  bir analiz yapmak isterim.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/kullanicilarin-en-cok-tercih-ettigi-ekran-boyutu-hangisi-1383/ linkinden 28.05.2022 01:05:37 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

9 Yorum

  • Açıkçası 5 inc ekran son sinir olmalı, ben kullanırken elim büyük olmasına rağmen kullanım sorunu yaşıyorum. Daha fazlası abarti onu alacağına tablet al daha iyi yani

    • Ben 4.7 inc telefonu tek elle kullanamıyorum , sizin dediğiniz gibi sınır gelmeli.

  • Güzel bir konuya değinmişsiniz, ancak ben telefon alırken boyutundan ziyade performansına bakıyorum. Çok büyük olduğu zaman kullanırken sorunlar yaşanabilir ancak tek elle kullanımı kolay olan telefonları tercih etmekte fayda var bence

    • Evet performans çok önemli , ama ekranın boyutu’da önemli bir düzeyde

  • Açıkçası hocam ben 5 inc iphone kullaniyorum zorlanmiyorum ama çok da büyük olmaması lazım hem taşımak hem de kullanmak ayrı bir dert oluyor ondan sonra: )

  • Unutmayın, telefon büyüdükçe sorunları da büyür. Ne gerek var o kadar büyük ekranlı telefonlara ? Ondan sonra adamlar 5 bin TL fiyat çekiyorlar.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial