Orta Segmentli Yeni LG Ray’in Teknik Özellikleri Duyuruldu

  Google News

Her ay üretilen telefonların arasına bir yenisi de Güney Kore’li şirket LG‘den geldi. Orta segment kullanıcılar için yeni akıllı telefonu LG Ray teknik özellikleri ile birlikte duyuruldu. Halbuki daha geçen haftalarda yeni amiral gemisi LG V10’u Türkiye dahil tüm dünyada duyurmuştu.

lg-ray-teknik-ozellikler

LG RAY TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Orta düzey kullanıcılar için tasarlanan ve uygun fiyatı ile dikkat çeken LG Ray, 5.5 inç ekran büyüklüğüne sahip. Yani aslına bakılırsa diğer üst düzey telefonlara göre tasarım açısından pek bir şey kaybetmemiş. Dilerseniz diğer teknik özelliklere göz atalım.

* Ekran: 5.5 inç

* Çözünürlük: 720p

* İşlemci: 8 çekirdekli MediaTek MT6592M

* İşlemci Hızı: 8 GHz

* RAM: 1 GB

* Depolama Alanı: 16 GB

* Kamera: Led flaş destekli 13 MP arka, 8 MP ön kamera

* Batarya: 3000 mAh

* Fiyat: 656 TL ( Vergi Hariç )

Yukarıdaki teknik özelliklere göz gezdirdiğimizde ilk dikkatimizi çeken “1 GB RAM” alanının yer alıyor olması. Telefon her ne kadar orta segment için tasarlanmış olsa da 2015 yılı bitiyor ve 2016’ya geçiş yapıyoruz. Artık orta ve üst düzey segment akıllı telefonların minimum 2 GB RAM seviyesinden inmemesi kanaatindeyim. Zaten telefonu elinize aldığınızda 1 GB RAM alanından telefon kendisine otomatik olarak alan ayırıyor. Size kalacak alanda ise tepinip duruyorsunuz.

Bir diğer dikkatimizi çeken nokta ise kamerası oldu. 13 MP arka kamerası yer alırken, 8 MP led flaş destekli ön kamerası gayet iyi düşünülmüş. Normalde diğer rakiplerine göre kamerası çok iyi diyebiliriz. Şahsen bu kamera ile LG G3 modelinden daha iyi bir performans sergileyeceğe benziyor.

lg-ray

LG RAY NE ZAMAN ÇIKACAK ?

Tüm dünya genelinde 232 dolar ( 656 TL ) gibi makul bir ücrete satılacak olan LG Ray, henüz Türkiye pazarı sınırlarına girebilmiş değil. İlk olarak Rusya pazarı üzerinden satılacak olan yeni akıllı telefonun 2016 yılının ilk çeyreğinde ülkemizde de satılabileceğini düşünüyoruz. Ancak 656 TL vergi dahil olmadığı için siz ona bir 300 TL daha ekleyin derim.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video