PC HocasıAndroidLG G4’e Android 6.0 Marsmallow Güncellemesi Geldi

LG G4’e Android 6.0 Marsmallow Güncellemesi Geldi

 

LG’nin yeni akıllı telefonu ve aynı zamanda amiral gemisi olan G4 için Android 6.0 Marsmallow güncellemesi Türkiye için de yayınlandı. Yeni gelen güncelleme hakkında detaylar haberimizde.

İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri ve Polonya’da yayınlanan Marsmallow güncellemesi nihayet Türkiye’ye de uğradı. LG G4 kullanıcıları bugün internet erişimlerini açtıklarında yeni Android güncellemesi otomatik iletisini gördüler. Henüz Türkiye ayağında tüm LG G4‘lere ulaşmamış olabilir. Ancak yüzdelik dilime vuracak olursak % 42’lik kısım güncellemeyi aldı diyebiliriz.

lg-g4-android-6-0-marsmallow

Peki Android 6.0 Marsmallow güncellemesinde LG G4 kullanıcılarını neler bekliyor ?

LG G4 6.0 MARSMALLOW GÜNCELLEMESİ İLE GELEN YENİLİKLER

LG G4 için gelen bu güncellemede çok önemli bir gelişme var diyebiliriz. Gelen güncelleme deki en büyük gelişme MicroSD kartın artık dahili hafıza olarak kullanabilmesi imkanı sunulması oldu. Yani artık telefonunuza ek hafıza tanımlayarak yetersiz alan derdinden kurtuluyorsunuz. Diğer gelen özellikler ise aşağıdaki gibidir:

* Gelişmiş uygulama izinleri

* Pil ömründeki artış için Doze modu

* “Rahatsız etme” modu ile tüm işlemleri otomatik kapatma

* MemoCapture ve AirDrive uygulamaları

lg-g4-android-6-0

GÜNCELLEME TAM OLARAK NE ZAMAN YANSIR ?

Başta da belirtmiş olduğumuz üzere şuanda LG G4 kullanıcılarının %42’si güncellemeyi almış veya haberdar olmuş durumda. Diğer kalan % 48’lik kısım ise yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde güncellemeyi alarak sorunsuz bir şekilde kurulumu tamamlayabilirler.

Eğer telefonunuza Android 6.0 Marsmallow güncellemesini kurduktan sonra sorun yaşarsanız root atmak yerine mutlaka LG‘nin teknik servisi ile iletişime geçin. Durup dururken telefonun garantisinden olmanızı istemeyiz.

Önemli NOT: Güncellemeden haberdar olmak için LG G4 telefonunuzdan “Ayarlar” sekmesine girip “otomatik güncelleme” seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Aksi halde güncellemeden haberdar olamayabilirsiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/lg-g4e-android-6-0-marsmallow-guncellemesi-geldi-1540/ linkinden 16.10.2021 08:10:11 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad