PC HocasıCep TelefonuLG G5’in Tasarımları Sızdırıldı

LG G5’in Tasarımları Sızdırıldı

 

Bir yandan yeni amiral gemisinin hazırlıklarını yapan LG, diğer yandan da LG G5‘in tasarımının internete düşmesi ile uğraşıyor. Yıllardır oturmuş tasarım çizgisinin biraz dışına çıkacak olan ekip bu sefer farklı bir LG G5 ile kullanıcıların karşısına çıkabilir.

lg-g5-tasarim
LG G5 DETAYLARI VE ÖZELLİKLERİ

Gün geçmiyor ki firmalar yeni akıllı telefonlarını duyurmasın. Artık biz bile bazen firmalar yeni akıllı telefonlarını duyuracakları zaman “ulan daha yeni çıkarttın ya bunu bi dur, nefes al.” dediğimiz çok nokta olmuştur. LG ekibi yeni akıllı telefonu ve aynı zamanda amiral gemisi olacak olan LG G5‘in tasarımlarına sahip çıkamadı ve internete düştü. Belki de bilerek yapıldı veya yapılmadı bilinmez ancak biz pazarlama stratejisi olarak görüyoruz.

Yıllardır oturmuş bir tasarım çizgisi üzerinden devam etmeye çalışan LG, G4 modeline deri kapak ekleyerek biraz değişikliğe gitmişti. Ancak sızdırılan LG G5 tasarımlarına baktığımızda yeni amiral gemi risk alarak farklı bir tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

lg-g5-render

Yukarıda yayınlanan ve Android Authority tarafından paylaşılan görsellere göz attığımızda çok farklı bir tasarım bizleri bekliyor. Önceden önden köşeli ve arkadan bombeli olarak geliştirilen telefonlarda artık yuvarlak hatların üzerine daha sade bir yapı çıkartıldığı dikkatlerden kaçmıyor. Telefonun fiziksel tuşlarının da değişime uğradığı görülürken, bataryanın değiştirilmesi için de alt taraftan çek – bırak tipli bir panel tasarlanmış. Alt kapağın bu şekilde açılacak olması şimdiye kadar ilk kez LG G5 modelinde yer alacak gibi.

LG G5‘in özellikleri arasında 149,4 x 73,9 x 8,2 mm boyutuna sahip, 5.6 inç QHD ekranlı olarak satışa çıkartılacağı belirtiliyor. Çok yakında cihazın tasarımı ve teknik özelliklerinin de yayınlanacağını belirtelim.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/lg-g5in-tasarimlari-sizdirildi-3659/ linkinden 28.10.2021 23:10:01 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad