PC HocasıCep TelefonuiPhone 6S’da Pil Göstergesi Sorunu

iPhone 6S’da Pil Göstergesi Sorunu

 

Apple‘ın başı bu aralar iPhone 6 ve iPhone 6S modellerinde pil göstergesi sorunu ile karşı karşıya. Açıkçası henüz bir çözüm üretilmediği için kullanıcılar sürekli dönüş halindeler. Detaylar haberimizde.

iPHONE 6S PİL GÖSTERGESİ SORUNU

Apple tarafından satışa sunulan bataryalı kılıflar kullanılmaya başladıktan kısa bir süre sonra iPhone 6S modelinde ve iPhone 6‘da şarj göstergesi sorunu ortaya çıktı. Kullanıcılara yanlış bilgi veren bu gösterge bataryalı kılıfı kullandıktan sonra sapıttığı ortaya çıktı.

Şuanki iPhone 6S modelinde pil göstergesi tam dolu olarak görünürken, hiç azalmıyormuş gibi kullanıcıya bilgi veriyor. Halbuki uzun süreli kullanımdan sonra telefonun şarj göstergesi hala doluyken, telefon kapanabiliyor.

iphone-6s-batarya
iPHONE 6S PİL GÖSTERGESİ SORUNU ÇÖZÜMÜ

Eğer siz de Apple marka cihazlarınızda pil göstergesi sorunu yaşıyorsanız çözümü aslında basit. İlk olarak Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat bölümüne gelerek “Otomatik ayarla” seçeneği aktif değilse işaretlemeniz gerekiyor. Ardından telefonunuza reset attıktan sonra artık pil göstergesi sorunundan kurtulmuş oluyorsunuz.

Ancak yukarıda belirtmiş olduğum konu kesin bir çözüm olarak görünmediği gibi, Apple’ın yeni bir iOS güncellemesi ile kesinleştirilmesi bekleniyor. Yakın zaman da yayınlanacak olan iOS 9.2.1 güncellemesinde bu soruna yer verecek olan Apple, sorunu kesin olarak çözecek diyebiliriz.

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/iphone-6sda-pil-gostergesi-sorunu-3632/ linkinden 28.07.2021 16:07:06 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video