PC HocasıCep TelefonuLG K10 ve K7 Karşılaştırması

LG K10 ve K7 Karşılaştırması

 

LG’nin önceki L serisinin yeni takipçilerinden olan K serisi akıllı telefonlar, giriş ve orta segment teknik özellikleri ile genel kullanıcı kitlesine hitap etmeye çalışıyor. Biz de LG’nin yeni serisi K10 ve K7‘nin teknik özelliklerini karşılaştırdık.

LG K10 ve K7

LG’nin yeni akıllı telefonları ilk olarak CES 2016 etkinliğinde karşımıza çıktı. Yeni UX arayüzü ve gelişmiş kamera teknolojisi ile birlikte basit arayüzü, kavisli ekranı ve glossy pebble tasarımı ile öne çıkıyor. Her ne kadar cihazın genç kitleye hitap edeceği söylense de, bize göre yeni LG K10 ve LG K7 orta yaş segmentine daha çok hitap ediyor.

Tasarımda ilk gözümüze çarpan özellik 2.5D Ark Cam özelliğini yer alırken, arka kapağındaki dokuma deseni kaliteyi bir çıta daha yükseltmiş. K serisi akıllı telefonlarda 13 MP arka ve 8 MP ön kamerası ile desteklenmiş.

lg-k7-k10
Hareketle çekim ve Aralıklı hareketle çekim özelliği kullanıcıların ellerini kameraya doğru kaldırarak yumruk yapmaları taktirde fotoğraf çekimi sağlanıyor. Ancak sürekli aynı pozisyonda fotoğraf çekiminin sağlanması bize saçma geldi.

Ayrıca kullanıcılar ellerini iki kez açıp kapattıklarında Aralıklı hareketle çekim özelliği devreye girerek üst üste 4 kez fotoğraf çekiyor. Bu özellik sayesinde Selfie çekerken, telefonun ön kısmında bulunan flaşı kullanabilmenizi sağlayan ve istediğiniz zaman istediğiniz yerde fotoğraf anları yakalayabilmeyi sağlıyor.

LG K10 ve K7 Karşılaştırması – Teknik Özellikler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/lg-k10-ve-k7-karsilastirmasi-5812/ linkinden 28.10.2021 19:10:42 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

  • Hocam bu telefonların Türkiye’ye geliş tarihi belli midir ? LG G10 fiyatı ve teknik özellikleri gayet iyi bence

    • Dalga mı geçiyorsun kardeşim ? LG K10 diye sattıkları cihazın işlemcisine bir bak yahu alsan 2 ay sonra çöp olacak telefon 800 TL para bayılacaksın bir de 😀

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad