PC HocasıCep TelefonuYeni Phone SE’nin Teknik Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

Yeni Phone SE’nin Teknik Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

 

21 Mart Pazartesi tarihi itibari ile Apple’ın gerçekleştireceği lansmanda yeni iPhone SE ile de tanışma fırsatı bulacağız. Geçtiğimiz haftalarda iPhone 5S’e benzeyeceği şekilde bir çok yorum yapılırken, iPhone 6 ile benzerlikler olacağı doğrulanmadı. Şimdi de yeni iPhone SE teknik özellikleri ve fiyatları yayınlandı.

iPhone SE Nasıl Olacak ?

Yeni iPhone modeline neden sadece “SE” denildiği konusunda henüz bir bildirim yokken, tasarım anlamında iPhone 5S’e çok benzeyecek. Kıvrımlı hatlardan ziyade daha düz bir yapıda tasarlanan yeni akıllı telefonun sol panelinde ses açma ve kapatma tuşları yer alacak.

Yine iPhone 5S’de standart hale gelen alt paneldeki kulaklık girişi, hoparlör ve Lightning girişi yer alacak. Kıvrımlar çok az desteklenerek cihaz biraz iPhone 5S, biraz da iPhone 6’dan ilham alacak.

iphone-se
iPhone SE Teknik Özellikleri

Henüz kesinleşmiş bir bilgi olmasa da, iPhone SE ile ilgili teknik özellikler hakkında bir çok sızıntı mevcut. A9 işlemcinin yanı sıra M9 çipi ile üretildiği belirtilen cihazda, herhangi bir tuşa basmaya gerek kalmadan “Hey Siri” komutunu verdiğinizde sesli asistanınız sizi karşılayacak.

12 MP kamerası ve 4K çözünürlükte video kaydedeceği belirtilen iPhone SE’de ayrıca Live Photos’da kullanılabilecek. Telefonun 16 GB ve 64 GB depolama alanı bulunan versiyonları piyasada satış halinde olacak. Yarın tanıtılması beklenen etkinlikte cihazın tasarımı çok merak edilirken, piyasa fiyatı 450 ile 500 dolar arasında olacağı belirtiliyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/yeni-phone-senin-teknik-ozellikleri-ve-fiyati-aciklandi-5765/ linkinden 16.10.2021 12:10:26 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

7 Yorum

  • iPhone se modelinin teknik özellikleri iyi gibi görünüyor ama türkiyede fiyatı uçar bunun her zamanki gibi

  • hocam siriyi neden bu kadar çok abartıyorlar. Eminim bir kaç kere kullandıktan sonra açıp tekrar yüzüne bakan yoktur çok saçma bir uygulama

    • Katılıyorum kesinlikle! iPhone 5SE diyorlar bir de bu telefonlara ama ileriye dönük hiç bir şey yok. Hepsi birbirinin kopyası neredeyse. Sağılacak süt çok var milleti bu şekilde yeni telefon diye kandırıyorlar. Ayrıca Siri de gerçekten saçma bir uygulama

  • Bir iPhone 5S’in yerini tutmaz diye düşünüyorum. Sonuçta orta düzey teknik özelliklere sahip olacak ama neredeyse fiyatı iphone 5s ile aynı nerede adalet ??

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad