PC HocasıCep TelefonuSu İle Şarj Edilebilen Akıllı Telefonlar Çok Yakın!

Su İle Şarj Edilebilen Akıllı Telefonlar Çok Yakın!

 

Akıllı telefonlar artık şarj olurken bir çok teknolojiden faydalanabiliyorlar. Güney Kore’deki bir teknoloji firmasının geliştirmiş olduğu cihaz sayesinde sudan alınan enerji telefonları şarj edebilecek.

Su İle Şarj Nasıl Edilebilir ?

Mobil cihazların şarj olabilmesi için ne var ne yok kullanmaya başladığımız şu dönemlerde Güney Koreli şirket Enomad, geliştirmiş olduğu cihaz sayesinde hidroelektrik ile enerji üreterek, bu enerjiyi elektronik cihazların şarj edilmesinde kullanabiliyor.

Kickstarter üzerinde başlatılan proje kısa sürede yayıldığı gibi, yinelenebilen olması nedeni ile herhangi bir su akıntısının olduğu tüm alanlarda şarj edebilme yeteneğine sahip olacak.

Firma yetkilileri tarafından açıklanan detaylarda 5200 mAh değerinde bir pilin bünyesinde olduğu, bir dere içerisine bırakıldığında 2 saat içerisinde şarjı doldurduğu ve enerjinin elde edilmesini sağlayan ön paneldeki pervanelerin olduğunu vurguladı.

telefon-su-ile-sarj
Güç ve elektrik sıkıntısı çeken yerlerde kolaylıkla kullanılabileceğini belirten Enomad firması, çok yakında satışa çıkartacağı ürün için Kickstarter‘da destek topluyor.

20 Temmuz tarihinden sonra perakende olarak satışa çıkacak olan bu cihaz 180 dolar etiket fiyatına sahip olacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/su-ile-sarj-edilebilen-akilli-telefonlar-cok-yakin-5679/ linkinden 29.10.2021 00:10:31 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

  • Şimdi bunun dönebilmesi içi bi akıntı lazım birazda tanzikli olması şart bunun yerine
    bilek aletleri oluyor sıksık denir bazı yerlerde bunun gibi bi mekanizma ile insanların hem spor yapıp hemde şarj etmesi çok daha iyi olurdu bu bence tutucak bişey değil

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad