PC HocasıHaberlerLinkedin 14 Milyon Dolarlık Hissesini Çalışanlarına Dağıtacak

Linkedin 14 Milyon Dolarlık Hissesini Çalışanlarına Dağıtacak

 

Profesyonel iş dünyasına hitap eden Linkedin firması çalışanlarına 14 milyon dolar değerinde hisse senedi ikramiyesini dağıtacağını duyurdu.

Aslına bakarsanız arkadaşlar, hepimizin çalışmak istediği firmalar arasında illaki Linkedin gibi bir yer yatıyordur. (Hayaller hayatlar mevzusu) İyi bir kariyer için kişisel gelişim çok önemli olduğu gibi, Linkedin gibi firmalarda çalışabilmek için de başarılı bir geçmişiniz veya kişiliğiniz olması gerekiyor.

Başarılı şirketlerin arkasında yatan başarıların en büyük nedenleri de çalışanlarını sürekli olarak tatmin ederek onların kendilerini şirket bünyesi içerisinde değerli hissetmelerini sağlarlar. Linkedin‘de bunu en iyi yapan firmalardan olduğunu bir kez daha kanıtlamak üzere.

Linkedin CEO‘su Jeff Weiner tarafından yapılan açıklamaya göre 14 milyon dolar değerindeki hisse senedini çalışanlarına dağıtacağını duyurdu.

jeff-weiner
ÇALIŞANLARIN HİSSE HAVUZLARINA AKTARILACAK

Linkedin çalışanlarına dağıtılacak olan hisse senetleri ortak para havuzundan kişilerin hesaplarına yansıtılacak. Alınan bu karar ile Linkedin çalışanları adeta delirirken, geçtiğimiz 2013 yılında yine benzer bir “çalışma ödülü” Linkedin tarafından verilmişti.

Linkedin CEO‘sunun yaptığı açıklamada aldıkları kararın çok doğru olduğunu ve kısa süre içerisinde bu işlemin gerçekleştirileceğini söyledi.

Linkedin yaptığı bu motivasyon çalışmasını şirket içerisindeki tüm çalışanlarına uygulayarak ekip motivasyonunu arttırmak ve çalışanları canlandırmak için yaptığı verilen bilgiler arasında.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/linkedin-14-milyon-dolarlik-hissesini-calisanlarina-dagitacak-4887/ linkinden 28.10.2021 21:10:23 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

  • Bizim patronlar da acaba nasıl çalışanları kandırsam da maaşlarını vermesem veya kesinti yapsam diye uğralıyorlar. O yüzden gelişemiyoruz zaten zihniyet tamamen sömürü üzerine kurulu

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad