PC HocasıİnternetLinkedIn, 5 Yıl Sonra Tasarımını Değiştiriyor!

LinkedIn, 5 Yıl Sonra Tasarımını Değiştiriyor!

 

Yazılım devi Microsoft, LinkedIn‘in dün, beş yıl içindeki ilk büyük görsel yeni tasarımını duyurdu. Bu yeniden tasarlanan LinkedIn deneyimi daha temiz, daha modern bir görünüm sağlayacak ve aynı zamanda kullanıcı deneyimini geliştirecek. LinkedIn tasarım ekibi, tasarım değişiklikleri olarak şunları listeledi:

  • Sıcaklık: Harekete ve seçime işaret etmek için temel tuval tonları ve mavi ve yeşil vurgularla sıcak bir renk paletini aşıladık. Daha yumuşak ve daha dostane bir deneyim için kullanıcı arayüzümüze daha fazla yuvarlak şekil ve düğme ekledik.
  • Sezgisel: Yeni tasarım, alan, boyut ve tipografik yapıyı optimize eder ve geleneksel “LinkedIn mavisi”nden daha azına sahiptir, bu nedenle bizim hakkımızda daha azdır ve size daha fazla odaklanır. Bu, mavi rengi kaydetmemize olanak tanıyarak eyleme geçmek için net bir olanak sağlar ve bu da uygulamanın nasıl gezinileceğini ve kullanılacağını daha net hale getirir.
  • Basit: Görünümü ve hissi kolaylaştırdık, daha fazla boşluk ekledik ve ayırıcı çizgileri ve dekoratif simgeleri azalttık.

Karanlık mod geliyor!

  • Kapsayıcı: Bu yeni deneyim, metin ölçeklendirmeye, daha büyük dokunma hedeflerine izin veren ve okunabilirlik için kontrastı vurgulayan düzen kararları ve öğelerle erişilebilirlik standartlarını karşılamak üzere tasarlandı. Ve yakında bir karanlık mod sunmayı planlıyoruz. Ayrıca, teknolojinin ötesinde çok çeşitli farklı profesyonel alanları ve endüstrileri yakalayan ve farklı yeteneklere ve etnik geçmişe sahip insanları temsil eden, canlı topluluğumuzu ve LinkedIn’deki çeşitli bakış açılarını hayata geçiren yeni çizimler geliştirdik.

Yeniden tasarlanan bu yeni LinkedIn deneyimi, önümüzdeki birkaç ay içinde küresel olarak üyelerin kullanımına sunulacak. Önümüzdeki aylarda LinkedIn, karanlık mod seçeneği de dahil olmak üzere daha fazla iyileştirme getirecek.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/linkedin-5-yil-sonra-tasarimini-degistiriyor-90591/ linkinden 28.07.2021 23:07:17 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video