PC HocasıHaberlerLinux üzerinde SQL Server Çalıştırılacak!

Linux üzerinde SQL Server Çalıştırılacak!

 

Yazılım dünyasının temel taşları arasında yer alan zaman zaman yazılım mühendisleri arasında tartışmalara konu olan Linux mu? Windows mu? Konusunda Windows cephesinden bir yenilik geldi. Bu yenilikte Linux dememizin sebebi SQL Serverlar da artık Linux üzerinde çalışabilecek. Devrim niteliğinde olan bu yenilik Windows tarafından yapılan açıklama ile yazılım dünyasında şaşkınlığa neden oldu.

 

 

 

 

 

 

SQL Server nedir? , Microsoft firmasının geliştirilmiş veri tabanı yönetim sistemidir.

 

Linux nedir ?, Unix’e fikirsel ve teknik anlamda atıfta bulunarak geliştirilmiş; açık kaynak kodlu, özgür ve ücretsiz bir işletim sistemi çekirdeğidir.

 

Microsoft  Cloud ve Girişim Grubu Başkan Yardımcısı, Scott Guthrie  resmi bloğundan SQL Server Linux önümüzdeki yılın ortasına kadar entegre edilebilecek şuan özel bir önizleme sürümü bugünden itibaren test için kullanılabilir durumda. Linux üzerinde SQL Server Linux üzerinde neden çalıştıracaklarını açıklayan Scott Guthrie biz toplum ile çalışmak için sabırsızlanıyoruz, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın pazarına girmek ve daha fonksiyonel bir yapı oluşturmak için dedi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/linux-uzerinde-sql-server-calistirilacak-5171/ linkinden 30.07.2021 00:07:49 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement