PC HocasıOyunLoL Yeni ADC Virtüöz Jhin Yetenekleri ve Oynanışı

LoL Yeni ADC Virtüöz Jhin Yetenekleri ve Oynanışı

 

League Of Legends belirli aralıklar ile şampiyon güncellemelerine devam ederken yeni ADC virtüöz Jhin şampiyonların arasına eklendi. Dün gerçekleştirilen güncellemeden sonra alt koridorda görmeye başlayacağımız bu şampiyon verdiği hasar ile tercih edilebilirlik oranını müthiş bir derece arttıracağını düşünüyorum. Dilerseniz yeni şampiyon Jhin‘e yakından bir göz atalım.

YENİ ADC JHIN NASIL OYNANIR ?

Dördüncü Atış: Öncelikle Jhin oynarken bilmeniz gereken ilk şey rakibinize dördüncü kez vurduğunuzda mutlaka kritik vuracaksınız. Suflör adı verilen silahında toplamda her atak başı dört mermi dolduran Jhin, dördüncü atışını her zaman kritik vurur. Ona göre rakipleriniz ile vs içerisindeyken dördüncü atışınızı iyi değerlendirebilirsiniz. Ardından Jhin dört mermiyi de ateşledikten sonra ara vererek yeni mermi doldurmak için yavaşlayacaktır.

Kritik Vuruşlar: Virtüöz Jhin kritik vuruşları diğer şampiyonlara göre biraz daha az hasar vermektedir. Bu saldırıların hızı aynı oranda artmadığı gibi, dükkandan satın almış olduğunuz eşyalar ve rünler saldırı hızı ve kritik vuruş ihtimalini arttırmaktadır. Ayrıca saldırı hızınız ne kadar artarsa, hareket hızınız da bir süreliğine aynı oranda artacaktır. Bu durumu tıpkı Lucian’daki saldırı hızı ile eş değer görebilirsiniz.

jhin-yetenekler-suflor
JHIN NERF ALACAK MI ?

Açıkçası League Of Legends‘in şuan ki şampiyon rotasyonunda çıkan tüm şampiyonlar diğer eski şampiyonlara göre daha fazla vuruş, daha hızlı hareket ve daha iyi yeteneklere sahip olabiliyorlar. Yeni şampiyonların kullanım oranını arttırmak için bu şekilde biraz daha üstün özellikleri olan yeni şampiyonlar bir sonraki güncellemede nerf yiyerek yetenekleri düşürülüyor.

Yeni şampiyonumuz Jhin için de aynı şeyleri söylemek mümkün. Şuanda kullanmış olduğu yeteneklerde rakiplerine normalin üstünde hasar verebiliyor. Bu da Jhin‘i oyun içerisinde tercih edilebilir şampiyonlar arasına sokacak. Oyuncular yeni şampiyona alıştıktan sonra nerf yiyerek normal hale geri dönecektir.

ADC JHIN YETENEKLERİ

Yeni ADC Jhin yetenekleri ile de göz dolduruyor diyebilirim. Nerf yememiş halindeki vuruşları rakip düşmanları canından bezdirecek bizden söylemesi! Dilerseniz yeni şampiyon jhin’in kullandığı yeteneklere yakından bir göz atalım.

jhin-yetenekler
Q: İLHAM ATEŞİ

Bu yeteneği kullandığınızda Jhin yakında hedef aldığı rakibe rast gele bir bomba atar. Bu bomba hedefe ulaşıp isabet ettikten sonra yakınında bulunan maksimum dört rakibe daha dağılarak seker. Eğer ilk isabet eden rakip ölürse, İlham Ateşi yeteneği diğer rakiplere daha fazla hasar verebilme yeteneğine ulaşmış olur. Açıkçası bu yeteneği kullanırken team fightlarda canı az olan rakiplere nişan almak daha doğru olacaktır.

W: TRAJEDİ

Bu yetenek pasife ve aktif olarak ikiye ayrılmaktadır. Yeteneği kullanmadan önce rakipleriniz üzerinde test etmenizi hatta ilk olarak botlar ile oyuna girip test etmenizi tavsiye ederiz. Tam olarak yeteneği kavramakta fayda var.

Pasif Gücü: Normal saldırılar ve Esaret Çiçeği saldırısından herhangi birini rakip şampiyonlar hasar olarak alırsa birkaç saniyeliğine işaretlenmektedir.

Aktif Gücü: Jhin’in uzun menzilli atış, hedeflenen doğrultudaki bütün minyonlara ve karşılaştığı rakiplere hasar vermesini sağlar. Eğer atış bir şampiyona denk gelirse ve önceden işaretlenmiş ise kısa süreliğine rakibi sabitler ve Jhin anlık olarak hareket hızı kazanmış olur.

E: ESARET ÇİÇEĞİ

Bu yetenekte Jhin yere bir tuzak kurar ve bu tuzak görünmez olur. Ardından rakip şampiyonlar bu tuzağın üzerinden geçerse otomatik olarak tetiklenir ve yavaşlatma meydanı oluşturur. Kısa bir süreliğine patlayarak alanda bulunan tüm rakiplere hasar verir.

R: ULTI SON PERDE

Bildiğiniz gibi her şampiyonun bir ultisi vardır. Ultiler kullanıldığında tüm skillere karşı en üst hasarı verebilir. Jhin‘in ultisinde ise silahını yere kurduktan sonra hedefe nişan alarak ateş eder. İsabet alan ilk şampiyonda durarak rakibi yavaşlatır ve hasar almasını sağlayan dört adet daha mermi ateşleyebilir. 

ADC Jhin bu yeteneği ile yaptığı dördüncü ve son atışta büyük oranda hasar vererek kesin kritik vuruş gerçekleştirir. İlerleyen şampiyon seviyelerinde Jhin’in ultisi gerçekten büyük bela olacak gibi.

lol-jhin-yetenek
JHIN UYUMLU/UYUMSUZ ŞAMPİYONLAR

Uyumlu Olduğu Şampiyonlar: League Of Legends’da her çıkan şampiyonun mutlaka bir veya birkaç anlaştığı dostu bulunmaktadır. Aynı durum yeni şampiyon Jhin için de geçerli. Oyun içerisinde Jhin’in en iyi anlaştığı şampiyonlar Darius, Morgana ve Nautilus olarak belirlenmiş. Yani burada verilmesi gereken mesaj çok belli: “Jhin’i mükemmel kullanmak istiyorsanız tank ve benzeri şampiyonların arkasına sığınmanızda fayda var.”

Uyumsuz Olduğu Şampiyonlar: Jhin’in karşısında çok zorlanacağı şampiyonlar da belirlenmiş. İlk sırada Yasuo bulunurken, peşinden Jarvan ve Lucian takip ediyor. Jhin’i oynarken bu üç şampiyona karşı dikkat etmenizde fayda var. Özellikle Yasuo!

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/lol-yeni-adc-virtuoz-jhin-yetenekleri-ve-oynanisi-3586/ linkinden 30.07.2021 09:07:29 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

5 Yorum

  • Yeni dereceli sistem de on numara olmuş jhini de merakla bekliyorum henüz gelmedi

  • Jhin çok iyi de biraz ağır kalıyor videolarını izledim sarmadı beni nedense 🙂

  • Her türlü ADC elom ile alırım şampiyon fark etmez ekleyin oyundan beyler SteelSeries server Tr

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement