PC HocasıCep TelefonuMarshmallow 6.0 Galaxy S6 ve S6 Edge İçin Dağıtıma Başlandı

Marshmallow 6.0 Galaxy S6 ve S6 Edge İçin Dağıtıma Başlandı

 

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung, Galaxy S6 ve S6 Edge modelleri için Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin dağıtımına başladı. Yapılan güncelleme ile birlikte cihazlarda epey bir değişiklikler bizi bekliyor olacak. Peki güncelleme Türkiye’ye ne zaman gelecek ve güncelleme neleri değiştiriyor ?

MARSHMALLOW 6.0 NELERİ DEĞİŞTİRİYOR ?

* Yan Ekran Uygulaması: Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge modelleri için ilk etapta dağıtıma başlanan güncellemede bir dizi yenilik bulunuyor. Bu yeniliklerin en başında artık kullanıcılar 260×550 piksel değerinde yeni bir ekran görecekler.

galaxy-s6-edge-marshmallow
Bu ekranda kısayol ve tüm işlevler çok daha kolay bir şekilde kontrol edilebilecek. Kullanıcılar isterse bu ekranı kişiselleştirerek diledikleri kısa yolları ve işlevleri ekrana dahil edebilecek.

s6-edge-marshmallow
* Daha Kolay Kullanım Ekranı: Bir diğer yenilik ise Edge ekranında gerçekleştiriliyor. Artık kullanıcılar yazılarını daha okunur görebilecekleri gibi, kısayollar çok daha elverişli olarak tasarlanmış. Artık birçok kısayolu kullanırken tek sıra yerine iki sıraya çıkan Edge ekranı kullanımı kolaylaştırıyor.

s6-edge-marshmallow-3
Ayrıca kullanıcılar metre, pusula ve flaş özelliklerini de Galaxy S6 Edge için kısayol olarak eklenecek. Bu sayede kullanıcılar daha kolay kullanım imkanına kavuşacak.

s6-edge-marshmallow-2
Yukarıda belirtilen güncelleme detayları Android 6.0 Marshmallow güncellemesi için geçerli olacak. Şuanda dünya genelinde güncelleme dağıtıma başlarken, Türkiye’ye ise 1 Mart tarihinde geleceğini söyleyebiliriz. Bu tarih kesin olmadığı gibi, küresel kaynaklardan alınan bilgilere dayalı olarak verilmiştir.

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/marshmallow-6-0-galaxy-s6-ve-s6-edge-icin-dagitima-baslandi-4180/ linkinden 28.10.2021 17:10:44 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad