McLaren’dan Geleceğin F1’i MP4-X

  Google News

Yeni konsepti ile göz dolduran McLaren‘in F1 aracı MP4-X, yayınlanan videosu ile çok konuşulacak gibi.Güvenlik ve teknolojinin en üst düzeyde kullanıldığı yeni formula 1 aracının tasarımı da bir o kadar sağlam olmuş.

 

 

Yukarıdaki yayınlanan konsept Formula 1 aracına göz atacak olursak ilk dikkatimizi çeken noktanın savaş jetlerindeki gibi kokpitin tasarlanması olmuş. Burada yer alan cam ile birlikte lastiklere entegre edilen sensörler sürücüye arızalı durumları veya acil durumları anında bildirebiliyor. McLaren MP4-X Formula 1 aracında geliştirmeler devam ettiği gibi, ilk yayınlanan videosundaki bilgilere göre gelecekte de beyin kontrolü ile kullanılabilecek F1 araçları tasarlanacağının ip uçlarını veriyor.

Kubbe biçimindeki tasarlanan kokpitin yanı sıra darbelere dayanıklı malzemeler ile geliştirilmiş. Bilirsiniz F1 pilotları yüzlerce kilometre hıza çıktıkları anda hareket kabiliyetini kaybettikleri anda ciddi kazalar yaşayabiliyorlar. Hal böyle olunca McLaren ekibi yeni konsept araçlarında bu duruma da dikkat çekmek istemiş. Lafı fazla uzatmadan sizleri McLaren‘in yeni Formula 1 aracı MP4-X ile baş başa bırakalım.

Aracın görsellerini daha büyük ve daha net incelemek isterseniz aşağıdaki hazırlamış olduğumuz galeriyi inceleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video