Meizu M8 Note Duyurldu: Meizu M8 Note Özellikleri ve Fiyatı

Meizu, 6.15 inçlik giriş seviyesindeki üst seviye cihazı olan Meizu M8 Note'u duyurdu. Bu sıralar diğer telefon üretici firmalarda giriş seviyesindeki üst model telefonlar çıkarıyor. Bu akıma Meizu'da katılmak istemiş. İşte Meizu M8 Note cihazının özellikleri ve fiyatı.

 

 

Meizu M8 Note Özellikleri

Meizu giriş seviyesindeki üst model bu cihazında 6.15 inçlik bir ekran kullanırken 2160x1080 piksel çözünürlük sunuyor. Ayrıca cihazda 18:9 görüntü oranı kullanılıyor. Bu sayede çerçeveleri inceltiyor ve yüzde 84 civarında ekran-kasa oranına ulaşıyor. Diğer firmalar artık bütün cihazlarında çentik kullanırken Meizu firması bu modelinde çentikten uzak durmuş.

Meizu M8 Note, Snapdragon 632 yonga setinden güç alıyor. Bu yonga seti 8 adet Kryo 250 çekirdeğinden oluştuğunu belirmekte fayda var. Cihazda 4GB Ram ve 64GB depolama alanı yer alırken 3600 mAh kapasiteli bataryada kullanılmış. Cihaz giriş seviyesinde olmasına rağmen 18W hızlı şarj destekli geliyor ve sadece 30 dakikada tam olarak doldurabiliyor.

Meizu M8 Note'un arka tarafında çift kamera bulunuyor. Bu kameralardan bir tanesi 12MP çözünürlüğünde Sony IMX362 sensörlü bir kamera kullanılmış. Ayıca bu kameranın 1.4 mikron piksel büyüklüğü ve f/1.9 diyafram değeri bulunuyor. Diğer ikinci kamerada ise 5MP çözünürlük bulunuyor. Telefonun ön tarafında ise 8MP çözünürlüğünde kamera yer alıyor.

Meizu'nun çıkardığı giriş seviyesinde üst seviye akıllı telefonu olan Meizu M8 Note, 187 dolar civarında bir satış fiyatı olacak. Şuan ön sipariş verilebilen cihaz 1 kasım tarihinden itibaren satışa sunulacak. 

İlgili Etiketler