reklam
Ana SayfaGiyilebilir TeknolojilerMerakla Beklenen AirPods 2 Tanıtıldı!

Merakla Beklenen AirPods 2 Tanıtıldı!

AirPods 2

25 Mart sürpriz etkinliğinden önce Apple’ın tanıtımları devam ediyor. Yeni iPad Mini, iPad Air ve yeni iMac modellerini tanıtan marka, şimdi ise AirPods 2 kulaklıklarının tanıtımı gerçekleştirdi. Tasarım kısmında yeniliğe gitmeyen Apple’ın neleri değiştirdiğine bakalım.

AirPods 2 ile Yeni H1 Çipleri Geliyor

Apple’ı bu seride sunduğu en büyük yenilik, yeni nesil çipler oldu. İlk kulaklık modelinde W1 olarak isimlendirilen birinci nesil kulaklıkları görmüştük. Diğer Apple ürünleriyle olan uyumuyla beraber AirPods serisini öne çıkaran detaylardan birisi de bu W1 çipleri olmuştu. Şimdi yeni bir sınıfa geçildi ve H1 çipleri tanıtıldı.

H1 çipleri sayesinde kulaklıklar çok daha hızlı bir şekilde bağlantı gerçekleştirebiliyor. Aktif aygıtlar arasındaki geçiş süresinin de 2 kat düşürüldüğü açıklandı. Yani bu çiplerle beraber kulaklıklar iki kat daha hızlanmış oldu.

Aynı şekilde telefon görüşmeleri için 1,5 kat daha hızlı bağlantı imkanı sunulabiliyor ve oyunlarda ya da müziklerde yaşanan ses gecikme sorunu ortadan kaldırılıyor. ( ses gecikme oranı %30 düşürüldü)

Beklenen An Geldi: Jony Ive Apple'dan Ayrıldı!

AirPods 2

Hey Siri Komutu

AirPods 2’nin H1 çipleriyle kazandığı artılardan birisi de Hey Siri komutu oldu. Eski nesil kulaklıklarda Siri etkileşimi için kulaklığa dokunmak gerekiyordu. H1 çipi sayesinde sesli komut yeterli oluyor. Sadece “Hey Siri” komutu kullanarak, sanal asistanı yönetebiliyorsunuz.

AirPods 2 tasarım

Kablosuz Şarj Dönemi

Yeni kulaklıkla beraber şarj konusunda da değişiklikler geliyor. H1 çipleri, tek bir şarj ile 5 saat dinleme süresi ve 3 saat konuşma süresi sunmakta. %50 oranında daha iyi performans söz konusu. Ayrıca artık kablosuz şarj desteği de var. Kablosuz şarj kutusunun üzerine yerleştirilen LED gösterge, şarj işleminin başladığını görmenizi sağlıyor. Kutu tasarımında da değişen kısım burası.

Tüm bu özelliklerle beraber yeni kulaklıkların fiyatları da açıklandı.

  • AirPods 2 + kablosuz şarj kutusu: 1.399 TL
  • AirPods 2 + Standart şarj kutusu: 1.099 TL
  • Kablosuz şarj kutusu: 549 TL
Etiketler

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz