Metro Exodus’un Kaç Milyon Adet Sattığı Açıklandı

  Google News

4A Tarafından geliştirilen korku, hayatta kalma, post-apokaliptik türünde olan Metro Exodus’un satış rakamları açıklandı.

Serinin üçüncü oyunu olan Metro Exodus, 2019 yılında piyasaya çıkmıştı. Piyasaya çıktığı dönem başarılarıyla kendinden söz ettirmeyi başarabilen oyun oyuncular tarafından büyük ilgi görmüştü. Serinin önceki oyunları olan Metro 2033 ve Metro: Last Light’ın da bilinirliği Metro Exodus sayesinde önemli derecede artmıştı.

Oyunun aldığı ödüller olarak ise Teknik Başarı Dalında BAFTA Oyun Ödülünü kazandı. Aday olduğu alanlardan ise 2019 yılı için yapılan En İyi Aksiyon oyunu kategorisinde aday gösterildi fakat kazanamadı.

Metro üçlemesinin ortaya çıkışı ise biraz farklı türden oyunların çıkış yeri aslında Metro serisinin kitapları. Şirket oyunları Dmitry Glukhovsky tarafından yazılan bu kitaplardan uyarlama yaptı.

Metro serisinin sonraki beklenen oyunu için ise tahminler 2024’te çıkış yapacağı yönünde gözüküyor. Bu tahminler doğru çıkarsa oyunun çıkış yapacağı platformlar şu anki nesil konsollar olacak gibi gözüküyor.

Oyunun grafikleri geliştirilerek yapılan yeni nesil versiyonu Metro Exodus Enhanced Edition ise 2021 yılında Haziran ayının 6’sında çıkış yapmıştı.

Metro Exodus Kaç Milyon Satış Rakamına Ulaştı ?

Oyunun satış rakamınlarını oyunun yapımcısı olan Deep Silver Games’i elinde bulunduran Embracer Group açıkladı . Embracer Group’un açıkladığına göre oyun 8.5 Milyon satmış durumda. Bu rakamlara bakınca da oyunun seride en fazla satan oyun olduğu gözükmekte.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video