PC HocasıİnternetMicrosoft Edge Yeni Tasarıma Geçiyor

Microsoft Edge Yeni Tasarıma Geçiyor

 

Geçtiğimiz haftalar Microsoft, Edge tarayıcısı için yeni bir tasarım sundu lakin bu tasarım biçimi yalnızca bazı kullanıcılar için geçerliydi fakat şimdi ise tüm kullanıcılara bu yeni tasarım güncelleme yolu ile aktarılıyor.

Microsoft tarafından geliştirilen yeni tasarımın adı “Dikey Sekmeler”, bu yeni tasarım sayesinde Edge tarayıcınızı iki farklı stilde kullanabilirsiniz. Aktif olan sekmelerinizi ister klasik biçimde üst tarafta isterseniz de yeni görünüm ile dikey biçimde sol tarafta listeletebilirsiniz.

Tabi ki “Dikey Sekmeler” görünümünü aktifleştirdiğinizde olduğu gibi ekranın büyük bir kısmını kaplamıyor, bu görünüme geçtiğiniz zaman sadece aktif sekmelerin faviconları görünüyor ve o bölümün üzerine mouse imleci ile geldiğinizde sekme isimleri görüntüleniyor.

Elde edilen bilgilere göre Microsoft’un bu özelliği sunmasındaki amaç daha geniş bir A/B testi yapmanın bir parçası ve bu yeni stillendirme şu anda daha fazla Edge Canary kullanıcısı sunuluyor. (Edge Canary: Edge tarayıcısının geliştirici beta sürüm programına verilen isim)

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/microsoft-edge-yeni-tasarima-geciyor-88298/ linkinden 28.07.2021 17:07:37 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video