reklam
Ana SayfaİnternetMicrosoft Edge Yeni Tasarıma Geçiyor

Microsoft Edge Yeni Tasarıma Geçiyor

Geçtiğimiz haftalar Microsoft, Edge tarayıcısı için yeni bir tasarım sundu lakin bu tasarım biçimi yalnızca bazı kullanıcılar için geçerliydi fakat şimdi ise tüm kullanıcılara bu yeni tasarım güncelleme yolu ile aktarılıyor.

Microsoft tarafından geliştirilen yeni tasarımın adı “Dikey Sekmeler”, bu yeni tasarım sayesinde Edge tarayıcınızı iki farklı stilde kullanabilirsiniz. Aktif olan sekmelerinizi ister klasik biçimde üst tarafta isterseniz de yeni görünüm ile dikey biçimde sol tarafta listeletebilirsiniz.

Tabi ki “Dikey Sekmeler” görünümünü aktifleştirdiğinizde olduğu gibi ekranın büyük bir kısmını kaplamıyor, bu görünüme geçtiğiniz zaman sadece aktif sekmelerin faviconları görünüyor ve o bölümün üzerine mouse imleci ile geldiğinizde sekme isimleri görüntüleniyor.

Google Maps Artık Bisiklet için Yol Tarifleri Sunuyor

Elde edilen bilgilere göre Microsoft’un bu özelliği sunmasındaki amaç daha geniş bir A/B testi yapmanın bir parçası ve bu yeni stillendirme şu anda daha fazla Edge Canary kullanıcısı sunuluyor. (Edge Canary: Edge tarayıcısının geliştirici beta sürüm programına verilen isim)

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz