PC HocasıİnternetMicrosoft, ShareChat’e 100.000.000 Dolar Yatırım Yaptı

Microsoft, ShareChat’e 100.000.000 Dolar Yatırım Yaptı

 

Amerikan Başkanı Trump’ın başta TikTok olmak üzere bir çok Çinli yazılımı yasaklama emri ile gündeme gelen yazılım ve teknoloji devi Microsoft, bugün Hindistan’da oldukça meşhur olan sosyal medya platformu ShareChat’e 100 milyon dolar değerinde yatırım yaptı. Bu yatırım haberi şirketin TikTok’u satın alma gündeminden önce gerçekleşen ilk finansal işlem oldu.

ShareChat Hindistan’ın 15 dilde 60 milyondan fazla aylık aktif kullanıcıları ile bir Hint sosyal medya platformudur. Doğrudan Hindistan’da ByteDance firmasının Helo isimli uygulaması ile yarışıyor. Livemint bugün Microsoft’un ShareChat ile yaklaşık 100.000.000 $ yatırım görüşmelerde olduğunu bildirdi. İlginçtir, Hint hükümeti ülkede geçen yıl Çin merkezli TikTok uygulamasını yasakladı daha sonrasında, ShareChat platformu, daha fazla ve TikTok kullanıcılarını çekmek için Moj isimli bir kısa video platformu başlattı.

TikTok gibi Hindistan’da çok fazla kitlesi olan bir uygulama yasaklandıktan sonra, Hindistan’da yerli paylaşım platformları rövaşa geçmeye başladı, bunlardan bir tanesi ise ShareChat oldu. Tıpkı Instagram’ın Reels tarafı gibi kendi kısa video servisi olan ShareChat’in Microsoft tarafından neden yatırım aldığına dair bilgi ise henüz yok

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/microsoft-sharechate-100-000-000-dolar-yatirim-yapti-88163/ linkinden 28.07.2021 16:07:21 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video