Microsoft Flight Simulator 40th Anniversary Edition

Microsoft Flight Simulator için 40. Yıl Özel Güncellemesi Çıkış Yaptı

  Google News

Tam 40 yıllık bir geçmişe sahip olan Microsoft Flight Simulator, günümüzün en iddialı simülasyon oyunlarından biri olarak değerlendiriliyor. 2020 yılında piyasaya sürülen son oyun, resmen sektörde otoriter bir yapım haline geldi.

Oyunda öyle grafikler var ve öyle detaylara yer veriliyor ki ekran kartı testlerinde de ilk akla gelen yapımlardan biri Flight Simulator. Şu sıralar yapıma ilgi biraz daha artacak zira, oyun için beklenen önemli güncellemenin de yayınlandığı duyuruldu.

Microsoft Flight Simulator 40th Anniversary Edition Yayında

Güncellemenin duyurulmasının üzerinden epey bir zaman geçti ama güncelleme henüz yeni yayınlandı. Bu güncelleme kapsamında oyunun da epey bir zenginleştiğini belirtmek gerekiyor.

Birebir olarak modellenmiş olan yeni bir Airbus A310 modeli, 24 adet yeni görev ve 4 yeni havalimanı, güncellemenin getirdiği yeniliklerden sadece birkaçı oldu.

Microsoft Flight Simulator 40th Anniversary Edition

DLSS ve FSR için Beklenen Destekler Geldi

Nvidia’nın lansmanı sırasında DLSS 3.0 teknolojisi anlatılırken Microsoft Flight Simulator oyunundan söz edilmişti. Yapım için, açık dünya temelli bir oyun olması nedeniyle DLSS 3.0 teknolojisinin en çok etki göstereceği oyunlardan biri değerlendirilmesi de yapılmıştı.

Kaçırmayın: Control 2 Geliyor

İşte bu güncelleme sonrasında DLSS 3.0 için beklediğimiz destek gelmiş oldu. Sadece Nvidia tarafında değil AMD teknolojileri için de güzel haber var. Güncelleme FSR 2.0 desteğini de tam olarak oyuna eklemiş oldu.

Microsoft Flight Simulator 40th Anniversary Edition

Yeni Kontrol Cihazı Destekleri de Geldi

Güncellemenin öne çıkan son detayının ise yeni kontrol cihazı destekleri olduğunu belirtelim. Thrustmaster MFD Cougar, Pro Flight Trainer Puma X ve Honeycomb Charlie ekipmanları için de destek eklendi.

Oyunu henüz satın almamış olan kullanıcılar için de bir haberimiz var. Bu güncellemeden sonra oyunun standart sürümünü de almak isteseniz 40th Anniversary Edition ile karşı karşıya kalacaksınız. Güncelleme mevcut oyuncular için zaten ücretsiz olarak verildi.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video